Devlet Destekli KOSGEB Hibe Kredisi Alanların Projeleri

Yıllardır ülkemizdeki girişimci ve KOBİ statüsündekiler KOSGEB desteği alan örnek iş planı ile hibe ve faizsiz kredi alabilmekteler. Bu yazıda bizler de bu konuyu ele alarak devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alanların projeleri üzerine bir çalışma yaptık. Aşağıda daha önceden KOSGEB hibe kredisi alan projeler ve buna dair detayları bulabilirsiniz. Bu projelere kendi yorumlarınızı katabilir veya hibe kredi almak için nasıl bir yol izlenileceğini çıkarabilirsiniz.


Girişimci yahut KOBİ olarak sizler de KOSGEB hibe kredisi başvurusu yapabilir ve işletme için devlet teşviklerinden yararlanabilirsiniz. Yeni bir iş yeri kurmak yahut kurulu işinizi KOSGEB kredisi gibi devlet destekli kredilerle yürütebilirsiniz. Tam da burada krediden yararlanabilmek için devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alanların projeleri oldukça önemlidir. KOSGEB her projeye destek vermez! Ülkemizde başta KOBİ olmak üzere tüm girişimciler için fırsatlar sunan KOSGEB her yıl binlerce vatandaşımıza kredi veriyor. Amacına yönelik hizmetlerine birçok alanda verdiği desteklerle devam eden KOSGEB bu yıl yine girişimcilere hibe kredi veriyor. Her yıl düzenli olarak verdiği destek paketlerini almaya hak kazananlar olduğu gibi krediden yararlanamayan insan sayısı da fazla. Kredi başvurusu ret edilen birçok vatandaşın ilk konusu KOSGEB desteği alan örnek iş planı nasıl olur gibi sorulardır. KOSGEB desteği alan örnek iş planı ve buna dair bilgilere yine sitemiz üzerinden güncel bir şekilde ulaşabilirsiniz. Aşağıda bunlara detaylı bir şekilde değiniyor ve konuyu açıklamaya devam ediyoruz.

KOSGEB Hibe Kredi Desteği Alan Örnek İş Planı

Girişimci ve KOBİ statüsünde bulunanlara büyük ödemeler yapmaya devam eden KOSGEB kredi başvurularında birtakım şart ve koşullar istemektedir. Bu tür konulara daha önceden site içerisinde yine birçok kez değinmiştik. KOSGEB hibe kredi desteği almak için istediği şartlardan bir tanesi de KOSGEB iş planı projesi olarak karşımıza çıkar. KOSGEB desteği alan projeler olduğu gibi yeterli olmayan ve bu yüzden ret edilen proje sayısı da bir hayli fazla. Bu yüzden KOSGEB hibe kredi desteği alabilmek için düzgün ve profesyonel hazırlanmış iş planı projesi sunmak gerekir.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Danışmanlık Firmaları Proje Ücretleri Ne Kadar

Kişilerden istenilen şartlara ilave olarak hazırlanması ve sunulması istenen KOSGEB iş planı projesi yeterli görülmelidir. Hazırlayacağınız veya hazırlatacağınız KOSGEB örnek iş planı projesi kurul heyetine sunulurken bunun hakkında bilgi de verilmektedir. Yani hazırlamanız gereken KOSGEB iş planı projesini kurul heyetine sunum yaparak açıklayacaksınız. Bu yüzden kredi alabilmek için hem projenizin hem de sunumunuzun eksiksiz olması oldukça önemlidir. Aşağıda devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alanların projeleri üzerine örnekler verilmiştir. En çok hibe alan projelerden en çok ret edilen projelere kadar birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Devlet Desteği Nasıl Alınır

KOSGEB devlet desteği alabilecek bir proje hazırlayıp sunmanız bu konunun ilk şartları arasına eklenebilir. Burada öncelik olarak açmayı düşündüğünüz iş dalı ile alakalı net bilgiler sunmanız istenecektir. Sunum esnasında KOSGEB devlet desteği alan iş planı projesi sunulurken bu işletmeden ne tür beklentilerin olduğu da açıklanmalıdır. Bu ifadeleriniz devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alma konusunda oldukça önemlidir.


Şayet mevcut olan işletmenize KOBİ kredi destekleri için başvuruda bulunacaksanız bunu tek ya da ortaklarınızla yaptığınız iş hakkındaki dokümanları da belgeleriniz arasına ekleyin.

Faaliyet gösterilecek pazar bilgileri, satış sunumu ve gerçek kapasite gibi işletmeye yönelik bilgiler de dosyalar arasına eklenmelidir. Bu belgeler ile yapılan birçok müracaat yeterli olması halinde kredi almıştır. Bu yüzden devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alma aşamasında sunulacak olan KOSGEB iş projesi açıklayıcı olmalıdır. Yine KOSGEB yönetici planında gereken tüm bilgiler eksiksiz sunulmalıdır. İşletmede çalıştırılacak kişi sayısına kadar birçok detaya yer verilmesi avantaj sağlayacaktır.

Bu bilgilere ilave olarak devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alabilecek bir proje sunarken belgeleriniz arasına ekleyeceğiniz birtakım dokümanlar daha vardır. Bunlar da aylık ve yıllık gelir kar marjına dair belgeler olacaktır. Bunlar aslında sizlerin destek alması için önem teşkil ediyor. Eğer iş yeri pazarına hakim biriyseniz ortalama yıllık gelir tablosunu tahmin edebilirsiniz. Zira bu tür bilgilere KOSGEB girişimcilik eğitimi kursları esnasında detaylı olarak anlatılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Kosgeb Kredi Nasıl Alınır?

Yukarıdaki bilgiler sizleri diğer normal şartlarla başvuru yapan girişimcilerin önüne atacaktır. Bu sayede desteklerden yararlanmaya bir adım önde başlamış olacaksınız. Unutmayın ki KOSGEB hibe kredi desteklerinden yararlanmak için yapacağınız başvurularda sizler girişimci veya kobi statüsünde başvuruda bulunacaksınız. Kurul heyeti de gerçekten iş yapabilecek ve ekonomiyi canlandırabilecek girişimciler aramaktadır. Yukarıdaki bilgiler bu yüzden sizlere lazım olacaktır. Şimdi dilerseniz alt başlıklarda KOSGEB desteği alan örnek iş planı ve bu alanda devlet destekli KOSGEB hibe kredisi alanların projeleri gibi bilgileri sunmaya başlayalım.

En Çok Onay Alan KOSGEB İş Projeleri

Ülkede ekonomideki çalkalanmalar ve piyasalardaki olumsuz gidişatlar işsizliğin artış göstermesine neden oluyor. Tam da bu esnada önemli rol üstlenen KOSGEB hibe kredi destekleriyle tekrardan iyileşme kazanma çabasında. Günümüzde girişimciler için kaçınılmaz bir fırsat olan KOSGEB destekleri birçok girişimcinin işini büyütmesine vesile olmaya devam ediyor. Aslında girişimcilerin işlerini yapmaları ve büyütmeleri yalnız onları değil işsiz vatandaşları ve ekonomiyi de büyük ölçüde etkiliyor. Tabi bunun için yine birtakım şartların yerine getirilmesi istenmektedir. Bu da doğal olarak gerekli olan şartlardır.

Günümüzde yeni bir iş yeri açmak için KOSGEB desteği almak için başvurularımızı daha rahat yapabiliyoruz. Ancak iş yeri açmak dükkan açmak için KOSGEB desteği alan iş planı projesi hazırlarken bunun ustalıkla hazırlanmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Devlet desteklerinden ve özellikle faizsiz kredilerden yararlanmak için sunulması istenen iş planı projesi değerlendirilecektir. Değerlendirme sonrasında ise onaylanması beklenecektir.

Özellikle içerisinde olduğumuz şu son yıllara baktığımız zaman birçok iş dalının hibe onayı aldığını görebiliriz. Bizler de günümüze kadar en çok onay alan KOSGEB iş projeleri üzerine bir araştırma yaptık ve sonuçları aşağıda listeledik.

İlginizi Çekebilir:  KOSGEB Desteklenen Bayilik ve Franchise Alanları
KOSGEB Devlet Desteği Alan Örnek Projeler

Birçok dalda onay alan ve yine birçok dalda ret edilen KOSGEB iş planı projelerinin ardı arkası kesilmiyor. Düzenli aralıklarda verilen KOSGEB hibe kredisi destekleri için sunulan birçok projeye şahit olduk. Ancak bunlar arasında en çok onay alan KOSGEB projelerinin başında ise aşağıdaki sektörleri görüyoruz.

Cafe projeleri, Restoran projeleri, Çay bahçesi projeleri, Giyim mağazaları, Tekstil sektörü gibi projeler en çok onay alan projelerdir. Ancak burada önemli olan bir durum ise KOSGEB desteklerinin ihtiyaca göre verilmesidir. Yani bir bölgede açmayı düşündüğünüz Cafe sektörü için destek almaya çalışıyorsanız o bölgede fazla Cafe olmaması gereklidir.

Doğalgaz kurulum ve hizmetleri yine KOSGEB desteği alan projeler arasındadır. Genel bilgi birikimi ve tecrübesi olan girişimcilere bu doğrultuda desteklerine devam ediyor.

Teknoloji sektöründe hizmetler ve ürün servislerine de KOSGEB desteği alınabilmektedir.

Gıda üretim hizmetleri yine en çok onay alan projeler arasındadır. Sürekli olarak ihtiyaç duyulan bu sektöre KOSGEB hibe kredisi almak kolaydır.

Spor mağazaları yine KOSGEB desteği alabilen projeler arasındadır.

Eğitime yine destekler verilmeye devam ediyor. Bu yönde yapılan hizmetler ve kırtasiye gibi projeler onay alan projeler olarak karşımıza çıkıyor. Güzel bir şekilde hazırlanan projelerin onay aldığı doğrudur. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi bir alandaki eksikliği kapatmaya çalışarak işletmenizi kurmak onay almanızı garantileyecektir.


UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, meslek Lisesi Mezunlarına KOSGEB Hibe Kredi Destekleri adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB Hibe Kredi Alma Şartları isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz!