Türkiye genelinde birçok banka farklı kredi paketleriyle müşteri toplamaya devam ediyor. Ancak bu kredi paketlerinin kimileri ihtiyaca yöneliktir ve devlet destekli faizsiz ihtiyaç kredisi adı altında da verilmektedir. Özellikle içerisinde olduğumuz son yıllarda devlet desteklerinin de artış göstermesi nedeniyle birçok kurum faizsiz ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Devlet destekli ihtiyaç kredisi paketlerindeki ciddi artışlar birçok vatandaşa ilaç gibi gelebiliyor. Zira ekonomide yaşanan olumsuzluklara karşı bu tür davranışlar ülkeyi iyi noktalara taşıyacaktır. Çünkü devlet teşvikleri aracılığıyla verilen faizsiz kredi paketleri girişimcilerin yatırım yapmasını sağlayacak ve ekonominin gelişmesine vesile olacaktır. Bu hem girişimci hem devlet hem de millet açısından önem teşkil etmekte.

Konu içerisinde bu durumu ele alarak sizlere devlet destekli ihtiyaç kredisi paketlerini nereden ve nasıl alabileceğinize dair bilgi paylaşımına devam ediyoruz. Bilmenizi isterim ki iki türlü faizsiz kredi paketi vardır. Aşağıda bunlara başlıklar halinde değinecek ve aklınızdaki soru işaretlerine cevaplar getireceğiz.

Özel Bankalardan Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi

İki farklı faizsiz kredi seçeneğinin ilki banka kurumlarından alınan paketlerdir. Genelde banka kuruluşları müşterilerine özel olarak hazırladığı faizsiz kredi paketleri için herhangi bir faiz uygulaması yapılmamaktadır. Bu paketler yalnızca duruma göre verilmektedir ve her zaman görülmeyen kredi destekleridir. Yani bir banka üzerinden almak istediğiniz ihtiyaç kredisi için fazladan ücret ödemezsiniz.

Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi Veren Katılım Bankaları

Genelde katılım bankaları da o anki duruma göre çok hızlı bir şekilde kredi paketleri hazırlamakta ve müşterilerine sunmaktadır. Yine faiz yerine yalnızca kar payı talep etmekteler. Yani kredi için faiz ödemez yalnız kredi masrafı, sigorta masrafı gibi ücretleri alırlar. Kendi müşterileri için hazırlar ve sürekli olarak verilen kredi paketleri değildir.

İlginizi Çekebilir:  Banka Dışında Kredi Veren Yerler ve Şartları

Bir bankanın faizsiz kredi paketlerini sunmasındaki neden ekonominin gerilemesi ve bankaların müşteri potansiyelini arttırmasıdır. Hatırlarsanız HSBC Bankası kurul yönetimindeki değişiklikler sonunda kredi notu 800 civarında olan yani riskli grupta yer alan vatandaşa bile kredi vermişti. Bu sayede birçok müşteri topladı ve şuan hissesini arttırmaya devam ediyor. Tabi bu bankanın verdiği devlet destekli ihtiyaç kredisi paketi değil, kendine has bir uygulamasıydı.

devlet destekli krediler

Devlet destekli ihtiyaç kredisi veren katılım bankaları

Devlet Destekli Faizsiz İhtiyaç Kredisini Kimler Alabilir?

Devlet destekli olarak verilen faizsiz ihtiyaç kredisi paketleri için gereken şartlar, projelere göre değişir. Ancak genelde kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar faiz ödemesi yapmadan kredi almak ister. Doğal olarak herkes bu konuda aynı fikirdedir. Bu nedenle sıfır faizli kredi paketlerine yoğunlaşır. Hem sektör hem de vatandaşlar için bu olağan bir durumdur. Tabi devlet destekli faizsiz ihtiyaç kredisi desteklerini genelde çiftçi, esnaf, sanatkar, emekli, işçi, memur ve diğer birçok sektör alabilir. Örneğin KOSGEB devlet destekli kredi paketlerine genç, kadın, erkek, kobi, esnaf gibi tüm girişimciler başvuru yapabilir ve başvurusu onaylanır ise devlet destekli faizsiz kredi paketlerini kullanabilir.

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Hangi Alanlara Verilir?

Unutmayınız ki devlet destekli faizsiz kredi paketlerini birçok alanda kullanabilirsiniz. Mantıklı olarak düşünürsek işyeri, ev, otomobil, hayvancılık, tarım ve benzeri birçok alanda bu kredilerden yararlanabileceğimizi anlarız. Çünkü tüm saydığımız bu alanlarda kredi yalnız bize değil, ülkeye katkı katacaktır. Zira bir iş yeri kredisi ile birden fazla işçi çalıştıracak ve işsizliğin düşmesine bir parça katkıda bulunmuş olacağız. Yine bir ev kredisi ile faturalandırılacak ve vergi borçlarımızı ödeyerek devlet kasasının büyümesine vesile olacağız. Tabi tüm bunlar yine buna benzer paketlerle bizlere dönecek ve tüm Türkiye kazanmış olacak.

İlginizi Çekebilir:  Akbank Bayram Kredisi Başvuru Koşulları Nelerdir?

Kısaca faizsiz devlet destekli kredi için aşağıdaki alanlar üzerinden başvuru yapılabilir.

 1. İş yeri açma kredisi için devlet desteği.
 2. Devlet destekli faizsiz konut kredisi.
 3. Devlet destekli faizsiz taşıt kredisi.
 4. Hayvancılık için hibe kredi destekleri.
 5. Devlet destekli tarım kredileri.
 6. Çiftçi kredisi.
 7. Esnaf kredisi.
 8. Girişimci kredisi.
 9. İnşaat firmaları için devlet destekli kredi.

Tüm bunları da şu şekilde özetleyebiliriz.

“Devlet destekli kredileri, ekonomiye katkıda bulunacak tüm vatandaşlar alabilir. Alacağınız kredi ile birçok alana yatırım yapılmış olacak ve sağlıktan inşaata, eğitimden gıdaya, üretimden ihracata birçok alanda devlet destekli faizsiz kredi alabiliriz.”

Özel Bankalardan Devlet Destekli Kredi

Özel Bankalardan, Mevduat ve Katılım Bakalarından Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi

Devlet Destekli Faizsiz İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Yukarıda da söylediğimiz gibi bankalar bazı dönemlerde bu kredi paketlerini veriyor. Bu sayede özel bankalar henüz kredi kullanmayan vatandaşa kredi kullandırtmak ve iki tarafın da kazanmasını sağlamaktadır. Bununla beraber kesin bir tarihleri yoktur ve verildiği zaman kredi için gerekli şartları kendileri belirler. Yani bir Ziraat bankası faizsiz kredi desteği için kimlerin başvuru yapacağı, kredi paketi ile belirlenir. Tabi genel istenilen faizsiz kredi şartları için, verilecek olan kredinin karşılığında bir teminat göstermek olacaktır. Bununla beraber krediyi kullanacak alanda en az 1 yıl faaliyet göstermek. Tabi özel bankalarda bu durum çok tersi yönde işliyor.

Mesela özel bir bankadan faizsiz kredi ihtiyacınızı karşılamak için yine teminat ve bununla beraber kimi zaman kefil istenmektedir. Bu şartları yerine getirmiş iseniz krediyi almak için nüfus cüzdanı ve gerekli evraklarla şahsen başvuru yapacaksınız. Eğer düşük oranlarda kredi için başvuru yapacaksanız bunu internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin QNB Finansbank faizsiz ihtiyaç kredisi desteğine resmi adresi üzerinden de başvuru yapabilir ve maksimum 30.000 TL kredinizi almayı deneyebilirsiniz. Genelde internet üzerinden alınan başvurularda kefil ve şart istenmiyor.

İlginizi Çekebilir:  İpotekli Kredi Veren Bankalar, Faiz Oranları ve Şartları
Devlet Destekli Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Ülkemiz içerisinde birçok banka devlet destekli faizsiz kredi imkanı sunmaya ve müşterilerine kredi kullandırtmaya devam ediyor. Bu bankalar genelde protokol anlaşması yapan bankalardır ve alacağınız kredinin faizleri devlet tarafından ödeniyor. Faizsiz kredi desteği veren bankalar;

 1. Mevduat bankaları
 2. Yatırım bankaları

Faizsiz kredi veren katılım bankaları için şu sıralamayı yapabiliriz.

 1. Ziraat katılım bankası
 2. Türkiye Finans katılım bankası
 3. Kuveyt Türk katılım bankası
 4. Vakıf Katılım A.Ş.
 5. Albaraka Türk Katılım Bankası

Yukarıdaki banka kurumlar kar payı ile faizsiz kredi desteği veriyor. Faizsiz kredi desteği veren diğer özel banka kurumları ise;

 1. Halkbank
 2. Garanti bankası
 3. Denizbank
 4. QNB Finansbank
 5. Aktifbank
 6. Anadolubank
 7. ING Bank
 8. Odeabank

Bir üstteki özel bankalardan belirli dönemlerde, onun üzerinde yer alan katılım bankalarından ise güncel olarak devlet destekli faizsiz ihtiyaç kredisi rahatlıkla kullanılabilmekte. Bunlara ilave olarak KOSGEB, TKDK gibi kurumlar üzerinden de faizsiz kredi ve hibe kredi paketlerini alabilirsiniz. Bunlara ait bilgileri ise sayfanın KOSGEB destekleri menüsünden ulaşabilirsiniz.

Devlet Destekli Hibe Kredi ve Faizsiz Kredi Veren Kurumlar

devlet destekli kredi

Devlet Destekli Faizsiz Kredi Hangi Alanlara Verilir? KOSGEB ve TKDK Devlet destekli krediler

Dilerseniz BURAYA tıklayarak devlet destekli KOSGEB hibe ve faizsiz kredi paketlerini görebilirsiniz. Ayrıca aklınıza takılan devlet destekli ihtiyaç kredisi sorularınız bizlere bildirebilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, 30.000TL 36 Ay Vadeli En Uygun İhtiyaç Kredisi Banka Faiz Oranları adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Konut Kredisi Almak İçin Gerekli Şart, Belge ve Evraklar isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz! Kredi ihtiyaçlarınıza en uygun ulaşmanız için banka kredileri ve diğer destek paketlerini inceleyip sizlerle paylaşıyoruz.