DENİZBANK SMS İLE KREDİ  BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sms ile kredi almak mı? Hangi devirde yaşıyoruz? Sorularını bir kenara bırakın. Denizbank SMS ile kredi almak oldukça kolay. Düzenli bir sistem ile müşterilerine kredi hizmeti veren Denizbank mobil bankacılık döneminde kısa mesaj ile kredi seçeneğiyle karşımızda! Günümüzde hemen herkesin cep telefonu sahibi olması ise SMS ile kredi almak istenmesinin başlıca sebebidir. Evrak işlerine bulaşmadan ve yorulmadan 55.000 TL’ye kadar kredi başvurunuzu SMS ile Denizbank’a iletebiliyorsunuz.


Günümüzde insanlar bankalardan araç, ev ve ihtiyaç adı altında kredi kullanıyor. Kredi bu kadar çok kullanıma açıkken, hızlı ve güvenilir şekilde kredi vermek de önemli hale geliyor. Denizbank’ta bu konuda insanların ihtiyaçları noktasında SMS yoluyla kredi imkanı sunuyor. Bankada ya da müşteri hizmetlerinde görüşme yapmadan sms ile kolayca ihtiyacınız olan krediyi çekebiliyorsunuz.

Teknoloji çağında hızlı olmak oldukça önemli. Sonuçta insanlar zamanla yarışıyor. Kimileri bankaya gidecek veya telefonla görüşecek vakti bulamıyor. Bu konuda çalışmalara yapan bankalar insanların ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için yeni yöntemler geliştiriyor ve geliştirmeye de devam ediyor. Bu gelişim gösteren bankalardan biri de Denizbank. Sürekli yenilik içerisinde ve kendini günümüz teknolojisine ayak uyduran insanların ihtiyacını dikkate alan banka için, müşteri memnuniyeti oldukça önemli.

Başta kredilerin 3 farklı kategoride çekildiğini söylemiştik. İnsanların birçoğu ihtiyaç adı altında kredi çekiyor. Aklınıza gelen ne olursa olsun şartları sağladığınızda kredi alabiliyorsunuz. Bedelli askerlik, okul masrafları, sağlık harcamaları, tatil, bayram kredisi, düğün masrafları, alışveriş ve ev tadilatı gibi başlıkların hepsi aslında bir ihtiyaç kredisi. Farklı bankaların tüketici kredisi adı altında farklı isteklerinize de kredi imkanı verebilir.

Ev ve araç kredisinde ise adından da anlaşılacağı gibi sadece konut ve araç alınabiliyor. Kirada oturmak istemeyenler ya da yeni evli çiftler hangi kesimden olursa olsun ev kredisi için başvuruda bulunuyor. Araç kredisi için ise eskiyen arabasını değiştirmek, yeni arabaya sahip olmak almak için başvuruyor. Araç kredisi alırken bankalar 2. el veya 0 araç alım imkanı sunuyor. Özellikle 0 araç alamayanlara 2. el araç alma fırsatı insanlar tarafından olumlu karşılanıyor. Araç kredisini veren bankalardan biri de Denizbank. Üstelik bazı kampanyalarda 3 ay taksit erteleme fırsatı da var.

İlginizi Çekebilir:  Telefondan Kredi Başvurusu - SMS İle (TÜM BANKALAR)

Denizbank’ta ayrıca esnaf ve KOBİ’ler için kredi de mevcut. Esnaf kredisini bankaya gitmeden halletmek de Denizbank’ta çok kolay. SMS ile esnaf kredisi alabilirsiniz. Bu yanında tarım, ticari, kurumsal ve kamu finansman kredileri için Denizbank’a başvurabilirsiniz. Bankaların insanlara birçok konuda kredi imkanı sunduğunu anlattık.  

Konumuzun en başına dönecek olursak Denizbank sms ile kredi alımı nasıl yapılır, detaylı bir şekilde anlatalım. Cepten SMS ile kredi almak için belirlenen numaralara alıcağınız krediyi daha sonra da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numaranızı yazmanız gerekiyor.  Krediye yapacağınız başvuru sonucu 5 dakika içerisinde cebinize sms ile gelecektir. Denizbank’ın ayrıca güncel olarak telefondan kolaylıkla esnaf veya KOBİ kredisine başvuru yapabiliyorsunuz. Hem de 100 bin liraya kadar kredi veriyor. Burada da ESNAF yazıp T. C. kimlik numaranızı yazarak 3280’e yolluyorsunuz. Aynı şekilde bu kredi de 5 dakika içinde size geri dönüş yapılıyor. Peki geri dönüş olumlu sonuçlanınca izlemeniz gereken adımlar nelerdir, bunlardan bahsedelim.

Öncelikle başvuru yaptığınız kredi için bir takım evrakları  en yakın Denizbank şubelerine götürerek işlemleri başlatmalısınız. İnsanların aklına hani bankaya gitmeden telefondan hallediliyordu, soru gelecektir. Fakat başvuruların telefondan sms yoluyla yapılabildiğini hatırlatmak da fayda var. Kredi çıktığı zaman ise; nüfus cüzdanı fotokopisi, imza beyannamesi, mal varlığı olanlar için mal varlığı dökümü, son iki seneye ait gelir tablosu, oda kayıt belgesi (varsa), son iki seneye ait vergi levhaları bankaya götürmek gerekmektedir. Bu belgelerin esnaf veya KOBİ kredisi için olduğunu hatırlatmak da fayda var. Denizbank SMS ile kredi başvurusu yaptıktan sonra onaylanan kredi için belgelerin eksiksiz bir şekilde şubeye götürmeniz gerekiyor. Kısa sürede sms ile aldığınız olmlu yanıt sonrasında krediniz hazırlanmış oluyor. Lokasyon olarak size en yakın Denizbank şubesine giderek kredinizi çekebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir husus da krediyi 75 iş günü içinde çekmeniz gerekmektedir. Aksi takdir de 75 günün bitimiyle kredi talebiniz iptal olacaktır. Denizbank tarafından çekilmediği için iptal edilen kredi için yeniden başvuru yapabilirsiniz. Tekrardan başvuru yaptığınız da aynı prosedürler uygulanmaktadır. Krediyi kullanmanıza bir engel olmaması da önemli.

İlginizi Çekebilir:  TC ile Kredi Başvurusu ve Sorgulama

Belirttiğimiz evrakları götürdüğünüzde şube kontrol gerçekleştirdikten sonra kredinizi siz müşteri tarafına işleyecektir. Aldığınız 100 bin lira kredinin geri ödemesini düzenli bir taksitle gerçekleştirebilirsiniz. Burada zamanında ödeme yaparak çektiğiniz krediyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu kredinin sadece esnaf ve KOBİ’lere özel olduğunu da söylemek gerekir.

Son olarak krediye başvuru yapmak için banka şubelerine veya telefonla uğraşmanıza gerek olmadığını hatırlatmak isteriz. Denizbank SMS ile kredi almak artık çok kolay.