Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma

Çok avantajlı kredi kartı çeşitlerine sahip olan Denizbank, kredi kartı müşterileri için yapılandırma kampanyaları sunuyor. Zor durumda olan, nakit ihtiyacından dolayı kredi kartı ödemesini yapamayanlar, biriken borçlarını ödemekte zorlanan için yapılandırma kampanyaları düzenleyerek müşterilerin ödeme sıkıntısından kurtulmasını sağlıyor. Biriken ve ödenemeyen kredi kartı borçları nedeniyle kredi puanınız olumsuz etkilenecek ve negatif olacaktır. Bu durum hem sizin bankacılık sektöründe olumsuz bir kimliğe sahip olmanıza neden olacak hem de  ödeyemediğiniz borçların psikolojik baskısı altında kalacaksınız. Denizbank bu durumda olan müşterilerini düşünerek borçlarını yapılandırabilecekleri bir kampanya düzenliyor. Bu durumda olan biriyseniz yapmanız gereken Denizbank kredi kartı yapılandırması işleminden yararlanmak ve biriken kredi kartlarınızın borçlarını ödeyebileceğiniz bir plana sahip olmak. Peki Denizbank kredi kartı yapılandırması kampanyasının şartları neler ve bu kampanyadan nasıl yaralanabilirsiniz ?

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Şartları Neler?


Denizbank kredi kartı yapılandırması yapabilmek için Denizbank’ın size sunduğu en önemli kriter borçluluk oranınızın çok yüksek olmaması. Yani gelir beyanınızda yer alan miktar ile aylık ödeme miktarının ters orantı içinde olmaması gerekiyor. Borçluluk oranı dışında kredi kartı borcunuzun yasal takibe düşmemesi de kredi kartı borç yapılandırma kampanyasından yararlanmak için taşımanız gereken şartlardan biri.  Bu şartların dışında bankacılık bilgilerinin kayıt altına alındığı Kredi Kayıt Bürosu’ndan alınacak rapora göre risk durumunuzun orta seviye de olması gerekiyor. Bu şartların temel amacı size sunulan kampanya dahilinde ödeme şartlarını yerine getirebilmenizi sağlamak ve aylık ödemelerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektir. Bu şartları taşıyorsanız yapmanız gereken en yakın Denizbank şubesine gitmek ve güncel faiz oranlarından Denizbank kredi kartı yapılandırma kampanyasından yararlanmaktır.

İlginizi Çekebilir:  Anadolu Bank Kredi Başvurusu

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi kartı yapılandırma işlemi için izleyebileceğiniz üç yol var. Bu yollardan birinci bir Denizbank şubesine gitmek ve kredi kartı yapılandırması şartlarını taşıdığınızı belirterek kredi kartı yapılandırma başvurusu yapmak. Bu yöntem en kısa süre de sonuç alabileceğiniz bir yöntemdir. Yapılandırma kampanyasından yararlanmak için izleyebileceğiniz ikinci yöntem ise 0850 222 0 800 numarasına arayarak kredi kartı borç yapılandırma kampanyasından yararlanmak istediğiniz müşteri temsilcine bildirmektir. Kişisel bilgilerinizi vererek finansal durumunuzu inceleyerek olan müşteri temsilcisi size en yakın bankaya giderek yapılandırma taahhütnamesi imzalamanızı söyleyecektir. Bu işlemleri yaptıktan sonra kredi kartı yapılandırma işlemini yapmış olursunuz. Denizbank kredi kartı yapılandırma işlemi için izleyebileceğiniz üçüncü yol internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı ile yapacağınız kredi kartı yapılandırma işleminden sonra telefon bankacılığındaki gibi en yakın bank şubesine giderek taahhütname imzalamanız gerekiyor.

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma Sistemi Nasıl İşliyor?

Denizbank kredi kartı yapılandırması kapsamında müşterilerine normal kredi kartı kapatma kredisi ile yardımcı olurken bu kampanya kapsamında size 72 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Kredi kartı kapatma kredisi faizleri güncel faizlerden yüksek olduğu için bu kredi yerine 72 aya varan vadelerde kredi kartı yapılandırmasını tercih edebilirsiniz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından çıkarılan bir yönetmelik ile kredi kartları borçları yapılandırma  süresi 72 aya kadar uzatılarak faiz oranının düşürülmesine karar verildi. Denizbank kredi kartı yapılandırma kampanyası kapsamında 1.99 faiz oranı ile 72 aya varan vade süresine yayılan kredi kartı borçları daha kolay bir şekilde ödenebiliyor. Kredi kartı yapılandırma kampanyası kapsamında vade süresi 36 ay ile 72 ay arasında değişebilir. Burada tercih kredi kartını yapılandıran kişinin tercihine bırakılan vade süresi ödeme miktarının düşürülmesine yönelik olarak uzatılmıştır.

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırmasının Avantajları Neler?

1) Kredi kartı borçları biriken müşterilerin ödemelerini zorlanmadan daha kolay yapmasını sağlayan bu yapılandırma sistemi ile aylık ödeme miktarlarınız düşüyor.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcuna Hapis Cezası Var Mı?

2) Kredi kartı borcunuzu yapılandırarak hem kendi bütçenizi rahatlatmış oluyorsunuz hem de borçlarınızın birikmesine bağlı daha yüksek faiz ödemelerinden kurtulmuş oluyorsunuz.

3) Kredi kartı borcunuzu ödemediğinizde oluşan negatif puan  yerine kredi kartı borçlarınızı ödeyerek pozitif puanlar alıyorsunuz.

4) Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan kredi notunuzun artması için bir yöntem olan kredi yapılandırması sayesinde nakit ihtiyaçlarınızda kredi kullanabilmenizi sağlıyor.

5) Denizbank açısından müşterilerin mağdur olmasını önleyen kredi kartı yapılandırma sistemi ile hem müşteriler ekonomik açıdan rahatlıyor hem de kredi kartlarına bağlı batık borç oranı azalarak ülke ekonomisine katkı sağlanıyor.