Denizbank Kredi Kartı Limit Arttırma

Kişiler hayatlarında pek çok sıkıntılı dönem geçirebilirler. Bu dönemlerde maddi açıdan zorluk çektikleri anda genellikle bankalara başvururlar. Bankalar verdikleri kredi kartları ile kişilerin o anlık zor durumlarını daha hafifletmelerini ve bir çözüm yolu bulmuş olmalarını sağlar. Bankadan aldığımız kredi kartlarınızın bir süre sonra içindeki miktarın yetmediğini fark eder ve limitini yükseltmek isteriz. İşte böyle bir durumla karşılaşıldığında bir Denizbank kredi kartına sahipseniz ne yapmamız gerekir?

Şunu biliyoruz ki; Denizbank Türkiye’de epey bir zamandır özellikle tarım konusuna eğilmiş bir banka olan ve bu tarz tarım işletmelerinin destekleyen bir bankadır. Denizbank kendi içerisinde de bu kredilerin yanında ekstra Bonus kredi adı verilen kredi türü ile de adından söz ettirmiştir. Bunun gibi pek çok belli başlı kampanyası bulunan Denizbank kişilere özelde kredi tekliflerinde bulunabilmektedir.


Bu bir tarım sektöründe çalışan kişi için olabileceği gibi bir öğrenci için de olabilmekte, bir ev hanımı içinde olabilmekte ya da özel olarak tatile çıkmak isteyen biri için olabilmektedir. Her bütçeye uygun, her meslek grubuna göre ve her ihtiyaca göre Denizbank‘tan kredi çeşitleri bulunabilmektedir.

Öncelikle şunu ifade etmek gerekir ki; kredi kartı limiti arttırma ve kişiye kredi verme durumu bankaların kişiye düzenli ödemeler yapıp yapmadığını ve kredi notunun yeterli olup olmadığını kontrolünden sonra gerçekleşmektedir. Denizbank üzerinden bir kredi kartına sahipseniz ve limit yükseltmek istiyorsanız, eğer siz de düzenli aylık ödemelerinizi yapan biriyseniz kredi notunuzu iyi olduğu bir işiniz daha kolay olacaktır.

Denizbank Kredi Kartı Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Halk arasında konuşulagelen ama aslında bankaların bu kıstası ele almadığı bir konu vardır ki kredi kartları ekstreleri aylık olarak geldiğinde asgari ücret ödenmesi yeterlidir ve bu şekilde bir sonraki aya yine geçiş yapıp devam ettirebilirsiniz. Evet, bu doğrudur. Asgari ücreti ödenen bir kredi kartı bir sonraki aya yine borcun asgarisi şeklinde devam ederek geçirilebilir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Fakat kredi kartı limitini yükseltme gibi bir isteğiniz oluşacaksa, böyle bir planlamanız varsa şuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle Denizbank kredi kartınız var ve limitini yükseltmek istiyorsunuz. En az 6 aydır düzenli bir şekilde ödeme yapmış olmanız gerekir. Bu da asgari tutar üzerinden değil tam aylık borcunuz üzerinden yapmış olmanız gerekir. Bunun yanında ayrıca bir de kredi notunuz da düzgün bir şekilde gözüküyorsa ve iyi bir ödeyici olarak kendimizi orada belli edebilmişsek, Denizbank’ın  sizin kredi kartınızın limitinizi yükseltmekte daha yardımcı davranmasını sağlayacaktır. Peki bu kredi kartı limitini yükseltmek kurallarının hepsine uyduğunuzu düşünüyorsanız bundan sonraki süreçte kredi kartı limitini yükseltmek için hangi kanallara başvurmanız gerekir.


Herhangi bir yere girip başvurmadan telefon üzerinden limit yükseltmek istiyorsanız Denizbank müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor. Müşteri hizmetlerine bağlandıktan sonra burada size sunulan seçeneklerden kredi kartı menüsüne erişmeniz lazım, buraya eriştikten sonra kredi kartı limitini arttırma seçeneğini sesli olarak duyacaksınız, buna onay ver tuşuna basmanız gerekir veya tam da bu anda müşteri hizmetlerine bağlanarak konuşma yapabilir ve konuşma ile beraber de limitinizi yükseltebilirsiniz. Denizbank Müşteri Hizmetleri numarası: 0850 222 0 800.

Evde oturduğunuz yerden telefonunuz aracılığıyla da DenizBank internet şubesine girerek ya da mobil uygulamayı kullanarak da limit yükseltimi yapabilirsiniz. Denizbank şubesine giriş yaptıktan sonra kredi kartı limiti arttırma seçeneğini bulup buradaya onay vermeniz yeterli olacaktır (denizbank.com.tr internet adresi size yardımcı olacaktır.)

Son seçenek olarak da belki bu tarz kredi kartı limiti yükseltme yollarını güvenli güvenilir bulmıyorsanız; en yakın Denizbank şubesine giderek direkt oradaki bir çalışan ile görüşüp kredi kartı limitimi arttırmak istiyorum diyebilirsiniz, bunun için nüfus cüzdanınızı yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı CVV Numarası Nedir, Nerede Yazar?

Ayrıca kredi kartı limitini yükseltme başvurusunda bulunmadan önce şu anda halihazırda kredi kartı limitinizin ne kadar olduğunu öğrenmeniz sizin için de faydalı olacaktır. İnternet üzerinden denizbank.com.tr!a girin ya da Denizbank mobil uygulamayı indirin. Telefona indirdiğiniz mobil uygulama üzerinden kredi kartları menüsüne girerek limitinizi öğrenebilirsiniz ya da direkt Denizbank müşteri hizmetlerine telefon ederek 0850 222 0 800 numaralı hattan karşınıza çıkan müşteri temsilcisine rahatlıkla kredi kartı limitinizin ne kadar olduğuna dair soru sorabilirsiniz ve bu şekilde ardından kredi kartı limitini yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.