1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Damızlık Düve Alım Desteği ve Şartları

1

Damızlık düve alım desteği nedir? Şartları nelerdir? Evet, şartları sağlayan kişiler sunulan bu destekten faydalanabilir.

Peki, nedir? Damızlık düve desteği çiftçilik ve hayvancılık ile uğraşanlar içindir. Sektörde yaşanan maddi sıkıntıların giderilmesi için hazırlanmıştır. Tarım ve Ortam Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından maddi destek sağlanması amacı ile oluşturulmuştur. Bu durumda direkt olarak yatırım yapılması halinde %50 oranında hibe desteğinin verilmesi sağlanıyor olacaktır. Değerlendirip, başvurunun gerçekleşmesi sağlanabilir.


Sayfa İçerisindeki Konu Başlıkları

Damızlık Düve Alım Desteği Kimlere Veriliyor?

Oluşturulan bu hibe, bu destek kimler tarafından alınabilir? Gerçek kişiler ya da tüzel kişiler alabiliyor. Damızlık sığır yetiştiriciliği birliği üyesi olan kişiler alabilir. TÜRKVET sisteminde en az 3 yıldır kayıtlı olunması gerekiyor. İşletme sahipleri kayıtlı olma koşulu ile alabiliyor.

Damızlık Düve Alım Desteği Başvurusu Nereye yapılır?

Evet, başvuru yapmak isteyen ve şartları sağlayan kişiler başvuru için en yakın il ve ilçe Tarım Orman ve Bakanlığı’na bağlı olan Hayvancılık Müdürlükleri’ne başvurması gerekiyor.

Damızlık Düve Alım Desteği Şartları

Destek almak isteyen kişilerin damızlık düve alım desteği şartları kapsamında olması isteniyor. Bu şartları sağlayan kişilerin, sorunsuz şekilde hizmet alması mümkün oluyor. Birlik üyesi olması, TÜRKVET sisteminde en az 3 yıl olması, devlet memur ya da kamu işçisi olmaması gerekiyor. Yatırım yapacak olan kişiler devlet desteğinden faydalanma hakkına sahip olacaktır. Tüzel kişiler, yetkili kurumlar aracılığı ile onay alıp devlet desteğinden faydalanma hakkına sahip olacaktır.


Başvuru için detaylı bilgi almak, şartların sağlanıyor olması sayesinde direkt olarak başvurunun yapılması gibi aşamaları tamamlayarak siz de alabilirsiniz. Şartların sağlanmadı durumunda sorunsuz şekilde Damızlık düve alım desteği başvurusu gerçekleşmesi anında sağlanmış olacaktır.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

145 kez okundu.

1 Yorum  1. İlyas Tipi on

    Şaka gibi bir stratejisi var bu devletin damızlık düve desteğiymiş ya arkadaş süt ineklerinin bile kesildiği bir ülkede yaşıyoruz neyin desteğinden bahsediyorsunuz.Çiftçi bitmiş hayvancılık bitmiş devlet dışarıdan büyük baş ithal ettikçe besiciler bitti tükendi şimdide destek vereceğim diyor ya arkadaşa güler misin ağlar mısın.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.