Kadınlara Kredi Veren Bankalar

Birçok banka üzerinden kredi destek paketlerinin düzenleme görmesiyle artık finansal desteklerde kolaylıklara varabiliyoruz ve özellikle çalışmayan ev hanımı kadınlara kredi veren bankalar aracılığıyla birçok kadın girişimci veya ev hanımı finans desteği alabilmekte. Günümüze baktığımızda birçok konuda ayrıcalıklara sahip olabildiğimizi görebilmekteyiz. Özellikle finans ve ekonomi alanı içerisinde yapılan bu tür yenilikler sayesinde kadın girişimcilere kredi desteği gibi unsurların da oluşmasını da sağlamıştır. Özellikle kadın girişimciler için yapılan bu tür yeniliklerin sürekli olarak güncellenmesi ve daha da artış göstermesi taraftarıyız. Uygunkrediler.ORG ekibi olarak siz değerli kadın girişimciler, çalışmayan ev hanımı kadınlar için kadınlara kredi veren bankalar hakkında araştırma yaparak sonuçları buraya aktarıyoruz. Biz burada her ne kadar çalışmayan ev hanımı ifadesini kullansak da farklı durumlarda bu kredilere başvuru yapılabilir.


Çalıştığınız halde bunu gösterecek bir resmi belgeniz yok ise veya gelirinizin olmaması durumunda gelir belgesi olmayan tüketiciler kategorisinde yer almaktasınız. Bu sebeple yapacağınız kredi başvuruları ihtiyaç kredisi paketleri altında toplanacaktır. Bu durumda yeni müşteri kazanılacak ve verilen kredi destekleri sayesinde yenilikçi hareketi benimsenmiş olacaktır. Yazı içerisinde diğer detaylı bilgilere de yer vermiş durumdayız. İlgili bağlantılar sayesinde sizleri diğer yazılara yönlendirme yaptık. İhtiyaç duyduğunuz ve aklınıza takılan diğer problemler için sayfa altındaki yorum alanlarını kullanabilirsiniz.

Çalışmayan Kadınlara Neden Kredi Verilsin?

Soruya açık bir şekilde cevap getirmeden önce temel olan soruları ele almamız gerekir. Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki gelir belgesiz kredi veren bankalar yüksek oranlarda kredi desteği sunmaz. Adı üzerinde acil ihtiyaç kredisi. Ancak bu kredi paketlerinin yani çalışmayan ev hanımı kadınlara kredi veren bankalar içerisinde yine birtakım şartlar gerekmektedir. Bu doğrultuda kredi desteğinde bulunulmakta ve gerekli finans desteği sağlanabilmekte. Banka kurumları sizlerin yapacağı kredi başvuruları için ev hanımı olarak değerlendirmeyecek çalışmayan bireysel tüketici olarak ekleyecektir. Herhangi bir işe sahip olmanız yahut olmamanız değil, kredi başvurunuzda önemli olan kredi notu ifadesidir. Yani, yapmış olduğunuz yahut yapacağınız kredi başvurusunda kredi notunuz bir parça kadar önemli olacaktır. Kredi notunuzun iyi olması durumunda hem kadınlara ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanabilir hem de daha yüksek oranlarda kredi başvurusu yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar ** En Hızlı **

Bankalar Çalışmayan Ev Hanımlarına Neden Kredi Vermesin?

Yukarıdaki başlık içerisinde sizlerden gelen birtakım soruları ele aldık ve devamını da ekliyoruz. Özellikle kadınlar için hazırlanan birçok kredi paketinden yalnızca kadın girişimciler ve girişimci adayları yararlanabilir. Tabi erkek bireylerin başvuracağı farklı kredi paketleri mevcuttur. Özellikle çalışmayan ev hanımlarının da banka müşterileri olması adına bu tür kredi paketleri çıkarılmakta. Aslında bunlara geç kalınmış desek yeridir yani. Günümüzde kadın erkek eşitliğinin sağlanması ve özellikle ekonomiye kadın girişimcilerin de atılması adına birçok farklı kredi paketleri satışa hazır durumda.

Kadın girişimcilere bu nedenle farklı paketlerin hazırlanması ülkede istihdamın da artmasını sağlayacaktır ve bu projeyi tüm banka kurumlarının da desteklemesi taraftarıyız.


Kadınlara kredi veren bankalar başvuru aşamasında kullanıcıların kredi notu puanı risk durumuna bakmakta ve bu sayede bir gereğini talep etmektedir. Bu sebeple detaya daha fazla değinmeden kredi notu konusunda bilgi vermemizin iyi olacağı kanaatindeyiz. Kredi notu, sizlerin bankalardaki sicilinizi temsil eder. Yani daha önceden bir kredi yahut kredi kartı ödemesinde sorun yaşadıysanız bu detaylara buradan ulaşılabilir ve yine yaptığınız ödemeler, borçluluk durumu ve alınan kredileri buradan görebilirsiniz. Kredi notunuz düşük ise kredi almanız oldukça zor olacaktır. Krediler ve kredi kartı borçlarınızın eksiksiz bir şekilde ödemesi yapılmış ise bu durumda kredi notu puanınız yüksek olacaktır. Bunun için Findeks adresi veya müşterisi olduğunuz banka kuruluşuna başvurabilirsiniz. Kredi notu sorgulama işlemleri için bir miktar ücret talep edilecektir.

kadin girisimci kredileri

Çalışmayan Ev Hanımı Kadınlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Çekerken Kredi Notu Neden Önemlidir?

Bir bireysel yahut kurumsal müşterinin kredi ve kredi kart başvurularında en önemli madde kişinin risk raporudur. Kredi risk raporunda iyi derecelerdeki kullanıcıların neredeyse tamamına kredi verilirken aksi durumdakiler ise ret cevaplarıyla karşılaşır. Kredi notu olmazsa olmazımız. Bir müşterinin kredi alabilmesi için öncelikle kredi notu puanını yükseltmesi gereklidir ve bu sayede ev hanımı kadınlara kredi veren bankalar sayesinde kredi alınabilir.

Çalışmayan Ev Hanımı Kadınlara Kredi Veren Bankaların Şartları

Özellikle ilgili kredi başlığı olan çalışmayan ev hanımı kadınlara kredi veren bankaların şartları diğer kredi paketlerinde geçerli değildir. Her kampanyanın kendine ait birtakım koşulları mevcuttur ve kullanıcıların da bu koşulları yerine getirmeleri oldukça önemli ve çoğu kez zorunludur (inisiyatifler hariç).

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımlarına kredi veren bankaların kredi şartları arasında ilk olarak kredi notunu görmeniz durumunda şaşırmayın ki bu tüm bankaların ilk koşuludur.

Ancak şu duruma da bir açıklık getirmemiz gerekiyor ki daha önceden bir kredi almayan yahut kredi kartı kullanmayan müşterinin kredi notu önemsiz görünecektir. Neden mi? Çünkü hiç kredi kullanmayan ve daha önceden kredi kullanıp da aksaklık gösteren arasında banka deyimiyle dağlar kadar fark var. Daha önceden bir kredi almamanız sizler için avantajlı olacaktır (kredi notu düşüklere karşı).

Bunun haricinde sizlerden ek gelir belirtmeniz istenir. Bu genel olarak aylık ödeyebileceğiniz taksit tutarının çıkarılması için önemlidir.

İpotek ise bankaların yüksek meblağdaki krediye başvurmaları için gereklidir.

Finansal varlıklar yine başvurular için değerlendirmektedir. Bir hesabınız mevcut ise faiz gelirleriyle geçim yapıyorsanız sizler için avantajlı olacaktır.

Kadınlara Kredi Veren Bankalar ve Kredi Şartları

Çalışmayan ev kadınlarına kredi veren bankaların birtakım şartlarını özet olarak yukarıda sıralamış bulunmaktayız. Şimdi bir altta ise bunların detaylarına ulaşabilirsiniz. Kredi başvurusu için gerekli olan şartlar aşağıdadır.

Kredi notu: Bir kullanıcının kredi risk durumu önemlidir.

Ek gelir: Resmi olmasa bile sunulması önemli olan kredi başvuru şartıdır. Çalışmayan ev hanımı olan veya resmi olmayan ek geliri bulunanların belirtmesinde fayda olacaktır.

İpotek: Yüksek oranlarda kredi başvurularında ipotek oldukça önemlidir. Burada bankanın geri ödeme garantisi söz konusudur. Düşük meblağda kredi başvurusu yapanlar için şart değildir!

Emekli aylığı: Büyüklerinizin emekli aylığını alıyorsanız bu düzenli bir gelir olarak kabul edilecek ve aylık gelire eklenecektir.


Kefil: Tüm bankaların ortak noktası ve bizlerin de sürekli olarak şikayette bulunduğu konudur. Yine yüksek tutarda kredi başvurularında veya kredi notu çok düşük olanların kredi başvurusu yapmak için kefil göstermesi gerektiğini biliyoruz. Her banka düşük krediler için kefil istemez ancak yine de istenmektedir.

Bireysel kredi notu dahil yukarıda saydıklarımız bankaların ortak şartlarıdır.

Kadınlara Özel İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor

Yukarıda sizler için hazırladığımız haber içerisinde ilgili konunun detaylarına bir aşağıda ise ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir sorusuna kesin bir icazet getirmek adına sıralanmış bilgiler bulunmaktadır.

Bankacılık sektörü içerisinde meydana gelen yenilikler sayesinde oturduğunuz yerden bile kredi ön başvurusu yapabilir hatta kimi bankalardan anında onaylı kredi başvurusu bile yapabilirsiniz. Limiti düşük kredilere bankaların uygulamaları üzerinden başvuru yapmanız evrak gereksinimini önleyecek ve sizlere rahatlık getirecektir. Bu sebeple banka kurumları ürünlerini kullanıp başvuruda bulunmanız önemli olacaktır. İşte sırasıyla çalışmayan ev hanımı kadınlara kredi veren bankalar listesi ve başvurulabilecek kredi alt-üst limitleri.

İlginizi Çekebilir:  Ev Hanımlarına Kredi Veren Türk Bankaları

QNB Finansbank Enpara


QNB Finansbank prestijli kişiliği ile dijital ortamdan kredi başvurularını almayı başlatan öncülerden. Enpara şubesi bulunmadığı için tüm bankacılık işlemlerinizi internetten yapabilir ve kredi için gerekli başvuruda bulunabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası CEPTETEB

CEPTETEB uygulaması aracılığıyla TEB bankası şubelerine gitmeden oturduğunuz yerden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Çalışmayan ev hanımı kadınların rahatlıkla başvurabileceği ikinci uygulamadır.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi

Anında kredi hizmetleri aracılığıyla internet ortamından kredi başvurularınızı yapabilir ve gelen onay ile kredinizi kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden direkt kredi başvurusu yapabileceğiniz üçüncü uygulamadır ve çalışmayan kadınlar kredi başvurusu yapabilir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Garanti bankası da mevcuttur. Aslında birçok büyük banka bu projeyi desteklediği için buradan onlara teşekkür etmek istiyorum. Tabi faiz oranlarının biraz daha düşürülmesi herkes için iyi olacaktır. Garanti bankası mobil uygulama yahut internet aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurularınızı almaya devam ediyor.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına ihtiyaç kredisi veren Ziraat bankası şüphesiz ki birçok konuda en iyi faiz oranlarını sunan bankadır. En düşük faizlerle kredi almak için her zaman ilk adresiniz devlet bankaları olsun. Ardından ise özel kurumlara yani en uygun kredi sunanlara bakacaksınız.

Yukarıdaki bilgiler içerisinde aradıklarınıza sonuç bulabilirsiniz. Bunlara ilave olarak aşağıya üç banka ismi daha yazılmış durumda. Bu bankaların detaylarına yer veremedik ancak böylesi daha iyi olacaktır. Zira konu uzadıkça uzadı ve çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar hakkında yeterli bilgiyi sunduk. Kredi faiz oranları gibi konularınız için bir önceki yazıya bakınız.

Ev hanımlarına kredi veren diğer bankalar Denizbank, Halkbank, Anadolubank, Vakıfbank, ING Bank, HSBC gibi kurumlardır.

Takıldığınız yahut sormak istediklerinizi bir aşağıdaki yorum alanından bizlere bildirebilirsiniz.


UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, Ev Hanımlarına Kredi Veren Türk Bankaları Faiz Oranları adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Kredi Notu Düşük Olanlara Anında Acil İhtiyaç Kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Ayrıca görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanları üzerinden dile getirebilirsiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz ve bizden istediğiniz konular için lütfen yorum alanlarını kullanınız.