Borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 yılında oldukça fazla ve uygun. Türkiye Cumhuriyeti içerisinde en uygun borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir? Borç transferi kredisi veren bankalar 2019 kampanyaları ve daha fazlasını bu yazı içerisinde bulabilirsiniz. Konuyu detaylı bir şekilde ele alarak başlıklara ayırdık. Verilmiş olan başlıklar altında ise borç kapatma kredisi için hazırlanan kredi paketleri mevcuttur. Bankalardaki borç kapatma kredisi paketlerinde hangi avantajların olduğu ve kredi faiz oranları hakkındaki detayları da mevcuttur. Tüm bunlara sırasıyla değinmeden önce hangi bankalar borç kapatma kredisi verir gibi akla gelen ilk soruyu özetlemeliyiz. Tüm detayları başlıklar altında sunmaya devam ediyoruz. Bu yıl yani en uygun borç kapatma kredisi veren bankalar 2019 zirvesinde İş Bankası mevcut. İş bankası %1,70 faiz ile en uygun borç transferi kredisi veren bankamız.

Ülkemiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren ve finans alanında, bankacılıkta hizmet veren bankalar sayısı yüksektir. Ancak borç kapatma kredisi veren bankalar için bunu detaylandıramayız. Fakat yine de en uygun faizlerle borç kapatma kredisi veren bankalar aracılığıyla ihtiyaç kredisi paketlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için hangi bankanın sizin için doğru karar olduğunu kesinleştirmelisiniz. Ardından ise sağlayacağız kriterler ve yerine getireceğiniz şartlar doğrultusunda borç kapatma kredisi veren bankalar ile ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilirsiniz. Bir alttaki başlıkta belirtilmiş olan bankalar aracılığıyla şunları yapabilirsiniz.


Borç transferi kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019

Ülkemizde, bu yayın tarihte borç kapatma kredisi (Borç Transferi) veren bankalar listesi aşağıda mevcuttur. bir alttaki başlıklarda ise bu listenin detaylarına ulaşabilirsiniz. Sırası ile borç transferi, borç kapatma kredisi kampanyası sunan bankalar listesi şu şekildedir.

Banka Kredileri Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranı Aylık Taksit Toplam Maliyet
QNB Finansbank BKK %1,79 336 TL 16.176 TL
Türkiye İş Bankası BKK %1,70 329 TL 15.829 TL
CEPTETEB BKK %1,90 345 TL 16.554 TL
Burgan Bank BKK %2,01 354 TL 16.989 TL
ING Bank BKK %1,94 348 TL 16.763 TL
Akbank BKK %1,99 352 TL 16.962 TL
Garanti Bankası BKK %2,19 369 TL 17.766 TL

Sıkça sorulan borç kapatma kredisi konuları

İlk olarak borç kapatma kredisi veren bankalar ifadesi bir cevaba ulaştırılmalı. Bunun için yukarıdaki tablo işinize yarayacaktır. Tablo yayın tarih itibari ile günceldir!


Kredi kartı borcuna özel olarak borç kapatma kredisi veren bankalar

Bu ifade için sizlere “Vakıfbank kredi kartı borç transferi kredisi, Akbank kredi kartı taksitli borç kredisi, CEPTETEB kredi karti borç transferi” kampanyalarını önerebiliriz.

borc kapatma kredisi hesaplama

Borç kapatma kredisi başvurusu

Borcunu kapatabilmen için en uygun kredi başvurusunu nasıl yapacağınıza dair güncel ifadeler. Borç kapatma kredisi başvurusu 2019 yılında yoğun bir şekilde ele alınmakta. Borç transferi kredisine müracaat etmek için bankaların şubelerini veya internet sitelerini kullanabilirsiniz.

En uygun borç kapatma kredisi faiz oranı 2019

Yayın tarihi itibari ile geçerli olan en uygun borç kapatma kredisi faiz oranı %1,70 ile Türkiye İş Bankası (İŞ Bank) tarafından verilmektedir. En uygun borç transferi kredisi maliyet oranı ise aylık %2,06 oranında.

Borç kapatma kredisi nedir?

Borç kapatma kredisi yani diğer bir ismi ile borç transferi kredisi. Tüketicilerin kullanmış olduğu finansman ürünlerini tek bir isim altında toplayıp ödemesini gerçekleştirmeyi sağlayan kredi paketidir. Bu kredi paketi ihtiyaç kredisi kategorisinde yer alır ve genel olarak “borç transferi” yahut “borç birleştirme” kredisi olarak ifade edilir. Halk arasında ise “borç kapatma kredisi” olarak tabir edilir.

En Uygun Borç Kapatma Kredisi

Yukarıdaki liste içerisinde verilmiş olan bilgilere bakarak da en uygun borç kapatma kredisi paketini İş Bankasının verdiğini görebilirsiniz. Borç transferi kredisi için %1,70 faiz oranı yalnızca Türkiye İş Bankası kredi paketlerinde. Kredi başvuru şartları ve gerekenler hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki başlıklardan yararlanabilirsiniz.

Borç Transferi Borç Kapatma Kredisi Şartları

Borç kapatma kredisi başvurusu için istenilen şartlar aşağıda verilmiştir. Borç transferi kredisine başvuruda bulunmadan önce aşağıdaki şartları sağladığınızdan emin olunuz.

Borç Kapatma Kredisi Detay Özeti
Borç kapatma kredisi hesaplama
En uygun borç kapatma kredisi kampanyaları
Borç kapatma kredisi faiz oranı detayı
Borç kapatma kredisi şartları yerine getirmek
Anında borç kapatma kredisi başvurusu
2019 borç transferi yapan bankalar

1. Borç transferi borç kapatma kredisi başvuru şartları arasında ilk olarak “herhangi bir yasal yahut idari takibin açık olarak bulunmaması” gelmektedir.


2. Ardından ise “gelirin resmi belgesini gösteren evrakların sunulması” ikinci kredi başvuru şartıdır.

3. Üçüncü olarak “kredi başvurusu için maksimum 48 ay vade seçilmesi” gelecektir. Bu maddede konut kredisi hariç tutulmuştur!

4. Talep edeceğiniz kredi taksitleri aylık gelirinizin yarısını geçmeyecek şekilde olmalıdır.

5. İpotekli borç kapatma kredisinde eşlerin rızası gereklidir. Bunun için bankaya yazılı bir imza verilmelidir.

6. Kullanmaya devam ettiğiniz kredi borç oranlarını gösteren belgeleri sunmanız gereklidir.

ÖNEMLİ: Son olarak bankaların ekstra şartlar isteyebileceğini bilmeniz gereklidir. Gerek duyulması halinde ilave şart ve evrak istenebilir.


Bankaların Borç Kapatma Kredisi Gerekli Belgeleri

Borç kapatma kredisinde istenilen belgeler ve evrakları gösteren tablo.

Özel Sektörde Çalışan Kamuda Çalışan Emekli Vergi Levhası Olan
Maaş bordrosu Maaş bordrosu Emekli aylık dökümü Güncel vergi levhası
SGK döküm İkamet belgesi İkamet belgesi İmza sirküsü
İkametgah belgesi Varsa ek gelir belgesi Varsa ek gelir belgesi Oda kayıt belgesi
İş yeri imza sirküsü Borcu gösteren evrak Borcu gösteren evrak Bilanço ve gelir tablosu
Varsa ek gelir belge     Varsa ek gelir belgesi
Borcu gösteren belge     Borcu gösteren evrak

Kredi başvurusu için duruma göre evrak ilavesi yapılabilir. Bankaların ortak şartlarını içeren tablo yukarıda verilmiştir. Bu tablo içerisinde ifade edildiği borç kapatma kredisi başvurusu için gerekli belgeler sıradandır. Kimi bankalar bu belgelere ek olarak şart koşabilir.

Kredi Maliyet Tablosu

Minimum Tutar Maximum Tutar Vade Süresi Min. Yıllık Maliyet Oranı Max.Yıllık Maliyet Oranı
500 TL 500.000 TL 3-48 Ay %24,84 %32,64
İhtiyaç kredisi paketlerinde yıllık maliyet oranları %24,84 ile %32,64 oranlarında, vade aralıkları ise 3Ay ile 48Ay arasındadır.

Örneğin; UygunKrediler.ORG içerisindeki en hesaplı faiz oranı ile 48 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi toplam faiz tutarı 4.214,71 ₺, yıllık maliyet oranı %24,84, toplam sigorta masrafları 150 TL, ödemeniz gereken toplam para ise 14.266,71 ₺’dir.

UygunKrediler.ORG ziyaretçileri! Yukarıdaki bilgilerin uzunluğundan dolayı renklendirme yaptık. Bunun nedeni ise sıkılmadan konuya hakim olmanız. Bilgileri inceledikten sonra en uygun bir şekilde borç transferi kredisini alabilirsiniz. Unutmayınız ki kredi başvuruları için banka şubelerine yahut internet bankacılığına müracaat etmeniz gerekir. Sormak istedikleriniz yahut bilgi paylaşımında bulunmak için Uygun Krediler Soru Cevap bölümünü inceleyebilirsiniz. Ayrıca borç kapatma kredisi veren bankalar listesinde aklınıza takılabilecek sorunlarınıza da çözüm üretmeye devam ediyoruz. Bunun için soru-cevap bölümüne davetlisiniz. Sorun, cevaplayın ve bilgi paylaşımında bulunarak diğer ziyaretçilere yardımcı olmaya devam ediniz.