Bilinmesi Gereken Üç Kripto Kredi Kartı

Kripto kredi kartları piyasaya sürüldüğü günden bu yana sürekli tartışıldı. Hakkında söylentiler çıkan bu alana dair bilinmesi gereken üç kripto kredi kartı hangileridir? Tüketici piyasasına kartla girmek demek kripto paraların benimsenmesi yolunda önemli bir adım olacaktır. Kripto kredi kartlarında neredeyiz? En umut katan projeler acaba hangileridir?

Kripto Kredi Kartı Nasıl Bir Şeydir?


Kripto kredi kartı ya da kripto banka kartının normal kredi ya da banka kartından bir farkı yoktur. Gerek PoS gerekse de ATM’de kullanılan tüm kartlar gibidir. Kripto para birimli hesap cüzdanı bu konuda temel fark değildir. Farklı olan tek tarafı ise bu kart ile para çekmektir. Kripto kredi kartlarını oldukça avantajlı kılan ana etmen kesinlikle kolaylığıdır. Bir kimsenin kripto para birimi ile normal paralar gibi harcama yapmasına müsaade ediliyor. Kripto kredi kartlarının avantajlarından bir diğeri, döviz kurlarının her türlü durumu ile alakalı endişeye mahal vermemesidir. Kripto kredi kartları, yatırımcıların sanal ya da dijital para harcamaları üstüne sahip oldukları tüm düşünceleri değiştirecek türdedir. Kripto kredi kartında en büyük gelişim gösteren ilk üç isim olarak Nexo, TenX ve Monaco sayılabilir.

İNCELEYİN:

Tüm Bankaların Kredi Kartları (Karşılaştırmalı)

Nexo

Nexo, 30 Nisan 2018 tarihinde dünyanın ilk anlık kripto destekli kredi kartı platformunu başlattı. Bunu da bir blog yazısı ile dünyaya duyurdu. Nexo, yatırımcılarına devrim niteliğinde olduğunu iddia ettiği kredi endüstrisini övünerek sunuyor. Bu sistem sayesinde işletmeler hiçbir zaman nakit erişimi arasında seçim yapma durumuna düşmeyecek. Kripto paralarını da tutabilecekler. Nexo, platformu kullananlara gerçekte satmalarına gerek olmadan sahip oldukları kripto zenginliğinden faydalanmaları sağlanıyor. Platform ise tamamı ile güvenlik bazlı tasarlanmıştır. Aynı zamanda kullanıcı dostudur. Yatırımcılara kripto varlıklarını oldukça güvenli Nexo cüzdanına yatırabilme seçeneğini sunar. Aynı zamanda esnek olan kredi hatları ile hem de anında takdim edilen kredilerden de faydalanılabilir. Sağlanan güzelliklerden biri de sahip olunan varlığın yedeğinin alınmasıdır. Bundan ötürü ne kredi kartı çeklerine ne de sair prosedüre gerek vardır.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma

Anında Geçirilebilen Bir Kart

Ödemeler, anında kredi karttan geçirilebilmektedir. Bu yöntemin faydalarından biri de kullandığınız kadarı ile faiz ödemenizdir. Hem asgari olan geri ödeme hem de gizli diğer ücretler barındırmamaktadır. Nexo, geri ödemeye dair seçeneklerin mevzu bahis olması halinde kolunu asıyor. Yani, Nexo dışındaki depolanan fiat ve hatta sair kriptolardan da kredi borcu geri ödemeleri yapma imkanı tanır. Dünya çapında erişilebilir bir platforma sahiptir. Ayrıca cüzdanda kripto parası olunduğu sürece kredi almak çok kolaydır. Tüm krediler teminat bazlıdır. Kredi geçmişin olması mühim değildir. Şirket ayrıca, D 506 (c) yönetmenliği uyarınca ilk ABD uyumlu güvenlik tokeni olma özelliği taşıyor. “Nexo Oracle Sistemi” tarafından desteklenmektedir. Çizdiği resmi yol haritasına göre, geleceğe dair Nexo’nun büyük planları var. Hem mobil hem de masa üstü uygulamalarına da ilerde gidecek. Hem FDIC sigortalı Bankacılık Kurumu’nun devralınması hem de bunun yanı sıra mevduat hesaplarının Q1 2019 dahil edilmesi için Nexo, kredi limitlerini maksimum düzeyde artıracak. Böylelikle ikinci bir hava durumu (Q4 2018) gerçekleştirmeyi umuyor.

İNCELEYİN:

Hemen Kredi Kartı Veren Bankalar

TenX

TenX, tıpkı Nexo gibi kripto para birimi kabul etmeyen yerlerde bile kullanılabilmektedir. Nexo gibi hem bir dijital cüzdan hem de fiziksel karttır. Servi çok uygundur. 15 dolar bir bedel ile fiziksel olan bu karta sahip olunabilir. Şayet 12 ay süresince yapılan harcamalar 1000 doların üstüne çıkmaz ise yıllık 10 dolar kart ücreti talep edilir. Kartın tek dezavantajı ise ATM işlemleri için servis tarafından alınan 2,5 dolar ücrettir. Ayrıca servisin kart kullanıcılarına her alım satım işlemi için % 1 verdiği ödül de vardır. TenX, bilinmesi gereken üç kripto kredi kartı arasındadır.

İNCELEYİN:

Kara Listede Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Monako


Monako, yukarıda anlatılanlar ile benzer işlemler yapan Ethereum blockchain alt yapısı üstünde bina edilmiş bir hizmettir. Kullanıcılarına her biri diğerinden çok farklı 4 adet kart seçeneği sunuyor. MCO tokenlerinin 6 ay kullanılmasına bağlı olarak farklı bağları olan kart çeşitleridir. Bunlar; Ruby Steel (50 MCO), Precious Metal (500 MCO) veya Obsidian Black (50.000 MCO) kartlarıdır. Giriş seviyesi kartının adı Gece Mavisi Mavisidir. Bunlar için herhangi bir MCO tokeninin tutulması gerekmez. Ücret seçilen kartın türüne göre farklılık gösterir. Aylık limit, MİDNİGHT Blue kart için 200 dolar’dan OBSİDİAN Black kart için 1.000 dolar miktarlarına kadar değişmektedir. Şayet aylık limit aşılırsa, % 2 gibi bir ATM ücreti alınır. Kripto para birimi satın alındığında % 1 gibi bir ücret tüm kart türleri için geçerlidir. Bu durum, ödüller söz konusu olduğunda % 1 ila arasında değişir. Kartlar şu anda hem Monaco Tokens hem Ethereum hem de Bitcoin’i desteklemektedir. Bu kartlar Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da bulunmaktadır. Monako, bilinmesi gereken üç kripto kredi kartı arasındadır.

İNCELEYİN:

Aidatsız Kredi Kartları

Sonuç

Artık küresel bazdaki finansal ekosistem epey bir süredir dijital olan bir modele geçmiştir. Bu süreçte bir takım zorluklarla da karşılaşmışlardır. Özellikle kripto para birimleri için devrim satılabilecek hala çok şey bulunmaktadır. Her geçen gün kripto para birimlerinin popülerliği arttıkça gerek günlük bazlı hizmetler gerekse de ürünlerin kullanımı için kripto kredi kartları kullanımı farklı bir boyut katacaktır.

İNCELEYİN:

İnternetten Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Bankalar


SMS İle Kredi Kartı Başvurusu


Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar