Beyaz Eşya Bayiliği için KOSGEB Kredi Nasıl Alınır

KOSGEB ile beyaz eşya bayiliği açmak ve bu sayede kendi işinizin patronu olmak için devlet destekli hibi kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Beyaz eşya bayiliği için KOSGEB kredisi nasıl alınır ve kredi başvuru şartları nelerdir konusunu aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz. BOSCH, Arçelik, BEKO, Samsung, Vestel veya diğer herhangi bir markanın bayiliği (franchise) için KOSGEB hibe destekleri alabilirsiniz. KOSGEB hibe desteklerinin yanı sıra ayrıca banka kurumları vasıtasıyla uygun faizlerle kredi temin edebilirsiniz. Beyaz eşya bayiliği için girişimcilerin KOSGEB desteklerinden yararlanıp beyaz eşya bayiliğinin nasıl alınacağına dair bilgileri aşağıdan bulabilirsiniz.

Beyaz Eşya Bayiliği (Franchise) Nasıl Alınır?


Ülkemizde hizmet veren neredeyse tüm beyaz eşya firmaları bu konuda girişimcilere bayilik veriyor. Bayilik ve franchise veren firmalar aracılığıyla beyaz eşya bayiliği alabilirsiniz. Beyaz eşya bayiliği alınırken birtakım şartların da yerine getirilmesi gereklidir. Nasıl ki bir banka kredisi için gerekli şartlar mevcut ise burada da farklı bir sözleşme vardır. Şimdi burada beyaz eşya bayiliği için KOSGEB kredisi nasıl alınır konusuna değinmeden önce firma koşullarına değinelim. Unutmayınız ki kredi başvurularınızda sizlerden ipotek ettirilecek gayrimenkul istenebildiği gibi burada da teminat mektubu istenecektir. Beyaz eşya bayiliği veren firmalar sizlere bayilik için vereceği ürünün garantisini sağlamak adına teminat mektubu isteyecektir. Teminat mektubu ile adınıza kayıtlı gayrimenkulün ipotek ettirilmesi bayilik alma işlerinizi başlatır. Teminat mektubu değerinin de önemi yüksektir. Alınacak olan ürün ve bayilik için gösterilmesi gereken teminat mektubu yapılacak işi karşılayacak değerde olmalıdır. Yine en kötü ihtimal ile 100.000 TL yahut 150.000 TL oranında bir teminat mektubunun hazırlanması gerekecektir. Teminat mektubunun alınmasıyla beraber artık bayilik alınması düşünülen firmaya ulaşım başlar. Kimi firmalar bayilik başvurularını resmi internet sitelerinden almaktadır.  Bayilik için doldurmanız gerekecek olan başvuru formu içerisinde işletmeniz ve siz hakkında genel bilgiler yer alacaktır. Zaten firmanın istediği talepler de burada açık bir şekilde belirtilmiş olacaktır. Burada yeni bir işletme açacak olanlar bunu belirtmelidir. Yapılacak başvuru en kısa süre içerisinde firmanın genel müdürlüğünce değerlendirilip tarafınıza bildirilecektir. Bu bildiri ile bölge müdürlüğü sizleri yüz yüze görüşmek adına davette bulunacak ve burada ayrıntılarınızı, planlarınızı, satış hedefleriniz gibi önemli konuları ele alacaktır. Burada konuya hakim olmanız beyaz eşya bayiliği almanız için önemlidir aksi halde başvurunuz onaylanmayabilir. Unutmayınız ki bu tür işlerde her şey para ile çözülmüyor. Eğer bölge müdürü ile yapacağınız görüşme sonrasında beğenilmez ve ciddiye alınmazsanız başvurunuz büyük ihtimal ile ret olacaktır. Tüm bunların dışında ise sizlerden bu iş için 15.000 TL ila 25.000 TL arasında bir nakit yatırmanız istenecektir. Tüm bu işlerinizi yaptıktan sonra belediyeye giderek gerekli izni çıkaracak ve vergi dairesine kaydınızı yapacaksınız. Ardından ise banka teminat mektubu vasıtasıyla bayiliğini alacağınız firmadan ürünlerinizi almaya başlayabileceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kuaför Sektörü KOSGEB Girişimci İş Planı Proje Örneği

Beyaz Eşya Bayiliği için KOSGEB Kredisi Almak

KOSGEB kredi destekleri ile dükkan açmak isteyen yeni bir işletme kurmak isteyen girişimciler iş hayatına devam ediyor. Ancak şunu unutmamamız gerekiyor ki KOSGEB beyaz eşya bayiliği kredisi veriyor. KOSGEB yine bilineceği üzere girişimcilik kurslarına katılıp bu kursları başarıyla tamamlayan girişimcilere hibe ve faizsiz kredi veriyor. Girişimciler KOSGEB desteklerinden yararlanıp işlerini yapmaya kredi başvuru şartları sonucunda başlayabilir. Aşağıda bu konuya da değinerek beyaz eşya bayiliği için KOSGEB kredisi nasıl alınır ve başvuru şartları hakkında bilgi vereceğiz. Girişimcilik destek programı ile açacakları işyerlerine hibe ve faizsiz kredi almayı düşünen girişimciler NACE formunda belirtildiği gibi ilgili alana başvurmalıdır.

KOSGEB beyaz eşya bayiliği desteklerinden NACE 46.43 koduyla yararlanabilirsiniz. NACE formunda sunulduğu gibi Elektrikli ev aletleri toptan ticareti (46.43) kodunda bu destekler sunuluyor.

46.32 Elektrikli ev aletleri toptan ticareti

Hazırlanacak olan KOSGEB iş planı projesi ile beyaz eşya bayiliğine yapacağınız giderleri faturalandırabilir ve ekipmanlarınızdan raflara kadar tüm masraflarınıza hibe alabilirsiniz.

Bankalardan Beyaz Eşya Bayiliği için Kredi Alabilir Miyim?


Esnaf olarak girişimde bulunacağınız için her bankadan beyaz eşya bayiliği dahil her dükkan için kredi alabilirsiniz. Ancak kredinin alınabilmesi için şartların yerine getirilmesi gereklidir. bu şartlar içerisinde ipotek konuları da bulunur. Bayilik için göstereceğiniz belgelerle kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Ancak bankaların kredi başvuru şartları geneli aynıdır ve özellikle kredi notu skoru ele alınmaktadır. kredi notu puanı düşük olanların ipotek karşılığında kredi başvurusu yapmaları gerekecektir. Bu durumda bankalardan beyaz eşya bayiliği için kredi almaya hak kazanabilirsiniz. Yukarıdaki başlıkta ise beyaz eşya bayiliği için KOSGEB kredisi nasıl alınır konusunu detaylı olarak bulabilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki,  KOSGEB Danışmanlık Firmaları Proje Ücretleri Ne Kadar? adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, Kredi Alabilmek için Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.

Site içerisindeki hiçbir kurum veya kuruluşla alakamız yoktur. Tüm yayınlar haber ve duyuru niteliğindedir. Kredi vermiyor ve kurumsal bir şirket değiliz.