Bankkart Başak Nedir?

Ziraat Bankası tarafından çıkarılan Bankkart Başak hem kredi kartı hem de banka kartı özelliği bulunan kartlardan biridir. Kartın ön kısmında kredi kartına ait bilgiler yer alırken arka kısmında ise banka kartı bilgileri bulunur. Bu kartın diğer kartlardan tek farkı hangi kartın kullanılacağının alışveriş esnasında belirtmektir.

Bankkart Başak anlaşmalı üye işyerlerinden taksitli şekilde alışveriş yapabilme olanağı sunar. Alışveriş esnasında Bankkart Lira biriktirilebilir ve daha sonra bu puanlar istenilen noktada harcanabilir. Bunun yanı sıra kartla taksitli nakit avans da çekilebilir.

İNCELEYİN:
Ziraat Bankası Tarım Çiftçi Kredisi Başvurusu Yapma

Bankkart Başak Özellikleri Nelerdir?


Hem yurt içinde hem de yurtdışında alışveriş yapabilme olanağı sunan Ziraat Bankası Bankkart Başak temassız özelliğe sahiptir. Bu da alışverişleri daha hızlı ve güvenli hale getirir. Kredi kartı özelliği ile tek çekim şeklinde yapılan alışverişler isteğe bağlı olarak daha sonra taksitlendirilebilir eğer istenirse işlem erteleme de yapılabilir. Kartın banka kartı özelliğini bulunması sayesinde en yakın Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit çekim işlemi gerçekleştirilebilir. Yapılan nakit çekimlerini ya da kredi kartı harcamalarını takip etmek adına bankanın internet şubesinden yardım alınabilir.

İNCELEYİN:
Hibe Kredi Kimler Alabilir? Nasıl Alınır?

Bankkart Başak Başvurusu

Ziraat Bankası Bankkart Başak başvurusu için birkaç başvuru kanalına sahiptir. Klasik yöntem olan en yakın şubeden başvuruya ek olarak Ziraat mobil ya da bankanın internet şubesi üzerinden başvuru yapılabilir. İnternet şubesini kullanabilmek için daha önceden bankanın müşterisi olmak gerekir. Çünkü girişte müşteri numarası, kart numarası gibi bilgilere ihtiyaç vardır. Ziraat mobil üzerinden başvuru yapabilmek için ise öncelikle bankanın mobil uygulamasını cep telefonuna indirmek gerekir. Ziraat Bankası internet sitesine girilerek mobil indirme için ihtiyaç olan linke buradan ulaşılabilir. Uygulamayı indirmek ücretsiz olup buradan Bankkart Başak ve diğer pek çok banka ürünlerine başvuru yapılabilir.

İNCELEYİN:
Hayvancılık Hibe Kredileri ve Başvuru Şartları
KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi
Konut İpotekli Kredi Veren Bankalar ve Faiz Oranları
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar
En Kolay Kredi Veren Bankalar

İlginizi Çekebilir:  İş Bankası İmece Kart Anlaşmalı İş Yerleri