1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Bankada Kiralık Kasa Fiyatları

1

Bankada Kiralık Kasa Fiyatları

Bankada kiralık kasa açtırmak istiyorsanız öncelikle ikametgâh belgeniz ve kimlik fotokopinizle başvurarak bir hesap açtırmanız gerekmektedir. Halihazırda zaten bir hesabınız varsa işlemleriniz çok daha hızlı halledilir. 1 adet vesikalık fotoğrafınızla kiralık kasa açtırabilirsiniz. Eğer tek kişi kullanacaksanız bankanız sizden fazla teferruat istemeden kasanızı açıp iki adet anahtarınızı da teslim edecektir. Öncesinde detaylı bir araştırma yapmayı ve her banka kiralık kasa konusunda farklı fiyat politikaları izler, bunu unutmayın.

Ortak Kiralık Kasa


Mevcutta olan kasanızı ikinci ya da daha fazla kişilerle ortak olarak kullanmak istiyorsanız bu kişilere vekalet vermiş olmanız gerekmektedir. Ya da bazı bankalar kendi vekalet belgelerini de kabul edebilirler. Ama bu iş banka için ekstra bir külfet olduğundan ortak kasa açma olanağını her banka sunmamakta. Bu özelliğe sahip olanlarda kasa açma ücreti 250 ile 500 TL arasında iken, ortak kasa için vereceğiniz depozito fiyatı 300 – 600 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kiralık Kasanızda Başkalarına Ait Eşyalar Saklamak İstiyorsanız

Öldüğünüzde mahkeme kararıyla kasanız açılarak içindeki mal varlığınız kadar ödeme varislerinize yapılır. Bu nedenle başkalarına ait eşyaların vergilerini varislerinizin ödemesini istemiyorsanız bu eşyaların üzerine isim yazarak bankayı da durumdan haberdar etmeniz halinde mahkeme eşyaların sahiplerine varislerinizden vergi ücreti almadan ödeme yapılması emrini verecektir.

Neler Saklayabilirsiniz?

En çok tercih edilen şey altın olmakla birlikte, tapu, para ve ziynet eşyalarınızı da kasanızda saklayabilirsiniz.

Neler Koyamazsınız?

Can güvenliğini tehdit edecek unsurdaki silah, yaralayıcı ve kesici aletlerin kasanıza konulması yasak değil ancak bankaların tasvip etmediği ve genelde izin vermedikleri bir durum.

Kasalar Sigorta Kapsamında Korunur Mu?


Kasanızın içinde ne olduğu bilinmediği için ne yazık ki sigorta kapsamına girmemektedir. Ancak bankalarda zaten üst düzeyde güvenlik önlemleri alındığı için endişelenmenize gerek yok.

Kiralık Kasa Ücretinizi Ödemezseniz Ne Olur?

Banka tarafından öncelikle bir ihtarname alırsınız, ödememeye devam etmeniz halinde noter huzurunda yasal olarak kasanız kırılır ve eğer 10 yıl içerisinde başvurmazsanız, kasanızın içindeki mallar banka tarafından hazineye devredilir.

Kiralık kasa seçerken en ucuz ücret talep eden bankayı seçmeniz sizin yararınıza olacaktır.Share.

1 Yorum  1. Ebru Gürel on

    Bankadan kiralık kasa almak fikri bende hiç gelişmedi ne için alınacağını düşündüğümde herhalde takı ziynet eşyası için olabilir diye düşünüyorum.Yatık altında saklamaktansa bankada saklamak elbette daha güvenlidir ama aylık 500 tl gibi bir fiyat bankaya sadece bu iş için verilmesi gerçekten saçmalık olacaktır.Altınınız yada değerli eşyanızı paraya çevirin ve para olarak saklayın hesabınızda 500 tl gibi bir parayı da sokağa atmamış olursunuz.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.