Üniversitelerin ilgili lisans programlarından mezun olan her birey bankalarda çalışabilmek amacıyla birtakım iş başvurularında bulunabilmektedir. Bankaların çoğu kişisel girişim sonucu oluştuğu için belli bir sınav ve mülakat sonucunda personel alımı gerçekleştirmektedir. Devlet ve özel destekli bankalar da yine sınav ve mülakat prosedürlerini izleyerek personel alımlarını yapıyor. Bunun için bankalarda çalışabilmek amacıyla devlet destekli ya da şahsi kişiye sahip olan bankaların açtıkları personel alımı ilanlarını sürekli olarak takip etmek gerekiyor. Banka iş ilanları ve banka sınavları internet ortamında belirli aralıklarla iş arayanlar için yayımlanmaktadır. Gerekli şartlar sağlandığı takdirde işe alım işlemleriniz kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir.

Şekerbank 2020 Personel Alımı


18 Nisan tarihinde Şekerbank bireysel bankacılık, işletme bankacılığı, tarım bankacılığı gibi alanlarda personel alacağını duyurdu. Bunun gibi KOBİ bankacılığı, ticari bankacılık, müşteri temsilciliği ve daha farklı pek çok pozisyon için personel alımı amacıyla işe alım ilanı yayımlayan Şekerbank ilerleyen günlerde başvuru sayısına ve başvuran kişilerin niteliklerine göre alımlarını gerçekleştirecek. Banka aynı zamanda istediği pozisyonlara uygun nitelikte olan insanları tercih ediyor. Üniversitelerin ilgili lisans bölümlerinden mezun olmak ve yeteri kadar iş deneyimine sahip olmak Şekerbank’ın aradığı kriterler arasında yer alıyor.

Emlakbank 2020 Personel Alımı

Türkiye’de faaliyet gösteren birçok banka personel alımına 2020 Nisan ayında da devam ediyor. Türkiye Emlak Katılım Bankası çeşitli illerde bundan şubesiyle yönetim bilişim sistemleri uzmanı, veritabanı uzmanı, yatırımcı ilişkileri sistem uzmanı, engelli kadrosu gibi pozisyonlarda personel alımını sürdürecek. Emlak Bankası personel alımı için 29 yaşını geçmemiş, iyi derecede İngilizce konuşabilen, yeniliklere açık, bankacılık sektöründeki stratejik bakış açısına sahip olabilen bireyleri işe almayı hedefliyor.

Kuveyt Türk Katılım Bankası 2020 İş İlanları

Kuveyt Türk Türkiye’de birçok ilde yer alan şubesi ile bankacılık sektöründe kendini geliştirmeye her geçen gün devam ediyor. 2020 Nisan ayı içerisinde çeşitli alanlar için personel alacağını duyuran Kuveyt Türk Katılım Bankası aradığı özelliklere göre eleme gerçekleştirecek. İkna kabiliyeti yüksek, kendine güvenen, yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun ve takım çalışmasına yatkın olan bireyler Kuveyt Türk Katılım Bankası için öncelikli olacak.