Banka Dışında Kredi Veren Şirketler ve Şartları

Bankalar kredi kullanımı için en çok tercih edilen ve en güvenilir şirketler olarak düşünülse de bazı durumlarda kredi kullandırmak istemezler. Ek olarak, bazı konularda ise banka dışında kredi opsiyonları daha uygun şartlar sunabilir. Örneğin, kara listede kredi kullanımı çoğu banka için risklidir.  Ticari sicili bozuk olanlar, işinde birçok kez batmış olanlar da bankaların kredi vermek istemediği kişiler arasındadır ve banka dışında kredi arayışına geçerler. Bu kişiler, kredi veren şahıslar ile irtibata geçmeye çalışabilir. Bu da dolandırılma riski demektir. Bunun yerine banka dışında kredi veren finans şirketleri daha iyi bir seçenektir.

Banka Dışında Krediye Neden İhtiyaç Duyulur?


Bazen acil nakit ihtiyacımız olur. Bankalar çeşitli kampanyalar ve kredi olanakları ile acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya çalışsa da bazı durumlarda banka dışında kredi arayışına girilebilir. Bu arayış içinde olabilecek kişileri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Uzun süredir kara listede olup kredi notunu yükseltme konusunda başarısız olanlar,
 • Çalışmayan ve teminat ya da kefil göstermeyen kişiler,
 • Birçok bankadan kredi çekmiş ve henüz ödeyememiş, mevcut borcunu kapatmak isteyen kişiler,
 • İhtiyaç kredi limitlerinden yüksek meblağlarda nakde ihtiyacı olup bu nakdi bankaların kredi talep nedeni dışında harcamak zorunda kalacak olanlar,
 • Ticari sicili bozuk olanlar.
İlginizi Çekebilir:  İpotekli Kredi Nedir? İpotekli Kredi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Banka dışındaki firmaların taşıt, konut, alışveriş gibi belli konularda daha uygun koşullarda kredi sunması da bu arayışın bir sebebi olabilir.

Banka Dışında Kredi Veren Yerler Var MI?

Kişiler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için bankalar dışında kredi çekmek isterlerse finansman şirketlerine başvuru yapabilirler. BDDK tarafından yetkilendirilen finansman şirketleri belli koşullar altında kredi kullandırabilir. BDDK tarafından yetkilendirilen 14 adet finansman kuruluşu vardır.

Banka Dışında Kredi Veren Finansman Kuruluşları Hangileridir?

Bankalardan kredi çekmek yerine finansman kuruluşlarından kullanacağınız krediler bazı durumlarda daha avantajlı olabilmektedir. BDDK tarafından yetkilendirilen finansman kuruluşları ve sundukları hizmetler aşağıda özetlenmiştir.

ALJ Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?


ALJ Finansman otomotiv kredisi vermektedir. 0 km ya da 2. El araçlara kefilsiz, kayıtsız şartsız kredi sağlayan firmaya sadece T.C. kimlik numarası ile başvuru yapabilirsiniz. Firma bütçenize göre esnek ödeme seçeneklerine sahiptir.

Doruk Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Doruk Finansman müşterilerine ticari kredi ve spot kredi hizmeti vermektedir. Ticari kredi gerçek ya da tüzel yatırımcılara maksimum 24 ay vade ile verilmektedir. Spot kredi ise kısa ve orta vadeli finansman ihtiyacı için fatura karşılığı kullandırılır ve maksimum vade süresi 180 gündür.

Evkur Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Evkur Finansman, satın alınması planlanan mal ve hizmetler için tüketici finansman kredisi vermektedir. EVKUR AVM mağazalarından yapılan alışverişler için kredi başvurusu yapılabilir. Başvuru sırasında kimlik ve adres teyidi için belge istenir.

Hemenal Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

QNB Finansbank’ın iştirakı olan Hemenal ile anlaşmalı mağazalardan yaptığınız alışveriş karşılığında kredi kullanabilirsiniz. Anlaşmalı mağazaya alışverişinizi Hemenal ile yapmak istediğinizi söylediğinizde, kredi limitinizi öğrenebilir bu limit dahilinde mağazadan alışveriş yapabilirsiniz.

Koç Fiat Kredi Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Fiat, Alfa Romeo ve Jeep marka 0 km ve 2. El araçları satın almak için kullanabileceğiniz bir araç kredisidir. Tek ödeme, artan ödemeazalan ödeme, eşit taksitli ödeme, balon ödeme, ödeme atlatma, tam esnek ödeme, vb. seçenekleriyle size özel ödeme planı sunmaktadır. Ayrıca kasko ve trafik sigortası için de kredi vermektedir.

İlginizi Çekebilir:  Ziraat Bankası Bireysel Kredi Başvurusu ve Şartları

Koç Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Koçfinans banka dışında kredi için en çok seçeneğe sahip firmalardan biridir. Müşterilerine aşağıdaki kredi ürünlerini sunmaktadır:

 • Kredi Taşıt: Ford, Nissan, Honda, Kia, Volvo Opel, Suzuki marka 0 km araçlar için ya da tüm ikinci el araçlar için uygun ödeme planları ile kredi çekebilirsiniz.
 • Motosiklet Kredisi: Honda, Yamaha ve Suzuki marka motosikletler için kullanılabilir.
 • Ev İhtiyaçları Kredisi: Arçelik ve Beko marka beyaz eşya ve ev elektroniği ürünleri için ya da Lineadecor ve Mopa Mutfak marka mutfak ve mobilya ürünleri için kredi kullanılabilir.
 • Eğitim Kredisi: Koç Üniversitesi, Koç Lisesi ve Wall Street Eğitim Kurumlarında okuyanların eğitim masraflarını karşılamaları için kredi imkanı sunulmaktadır.
 • Konut Kredisi: Hem yeni ev sahibi olmak isteyenlere hem de sahip olduğu evi teminat göstererek nakit çekmek isteyenlere kredi imkanı sunulmaktadır.

Mercedes Benz Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Mercedes Benz araçlarından birini satın almak istediğinizde Mercedes Benz finansmandan yüzde 2,3 ila yüzde 2,5 faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Orfin Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Orfin Finansman Renault ve Dacia müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Kredi faiz oranı yüzde 2,69 olarak uygulanmaktadır.

Şeker Finans’tan Nasıl Kredi Çekerim?

Şeker Finans müşterilerine aşağıdaki ürünleri sunmaktadır:

 • Konut Satın Alma Kredileri: Firma dört farklı konut kredi seçeneği sunmaktadır. Farklı kredi limitlerine sahip bu kredilerin en düşük faiz oranı yüzde 1,78 iken en yüksek oran ise yüzde 2,85’tir.
 • Borç Transfer Kredileri: tüm bankalardaki borçlarınızı bir yerde toplayarak yüzde 3,40 faiz oranı ile 150 bin TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Özellikle kredi notunu yükseltme amacıyla tercih edilebilir.
 • Bireysel Finansman Kredileri: Her türlü nakit ihtiyacınız için 36 aya varan vade ile 900 bin TL’ye kadar krediyi yüzde 3,40 faizler kullanabilirsiniz.
 • Konut Tadilat Kredileri: 120 aya kadar vade sunan konut tadilat kredisi ile 500 bin TL’ye kadar yüzde 3,20 faiz oranı ile kredi çekebilirsiniz.
 • Eğitim Kredileri: Pilotluk eğitimi için konut ipotekli kredi hizmeti verilmektedir. 120 aya varan vadelerle 300 bin TL’ye kadar çekebileceğiniz krediyi isterseniz 1 ya da 2 yıl ödemezsiniz. En düşük faiz oranı yüzde 3,20 en yüksek faiz oranı ise yüzde 4,72’dir.
İlginizi Çekebilir:  İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? (En Uygun Faiz Oranları)

TEB Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

TEB Finansman müşterilerine uygun koşullarda taşıt kredisi vermektedir.

TIRSAN Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren TIRSAN, müşterileri için treyler finansmanı sağlamaktadır.

TURKCELL Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Turkcell kontratlı cihaz almak isteyenler, Financell üzerinden taksitli kredi imkanından yararlanabilir.

VFS Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

VFS, ticari araç finansman hizmeti sunmaktadır. Volvo ve Renault marka kamyon ve çekicilerin yanı sıra Volvo iş makinaları için ihtiyaç duyulan miktarı kredi olarak çekebilirsiniz.

Volkswagen Doğuş Finansman’dan Nasıl Kredi Çekerim?

Volkswagen marka araçları satın alırken online ya da yetkili servisler aracılığı banka dışında kredi kullanabilirsiniz.