1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar, Şartları ve Faiz Oranları

1

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar, Şartları ve Faiz Oranları

Arıcılık işi yapmak isteyen ya da bu iş için hibeye ihtiyaç duyan kişilere devlet bankaları ve kurumları arıcılık kredileri veriyor. Krediyi alabilmek arıcılık sektöründe ki geçmişiniz ve KKB puanınız ele alınıyor. Bal, polen, propolis, arı sütü ya da polinasyon üretim ve ihtiyaçlarınız için yapacağınız kredi başvurusu, gerekli şartları taşıdığınız zaman bankalar tarafından kabul edilir. Özel bankalar ise sadece kredi notu puanınıza bakarak krediyi kolayca verebiliyor. Bu yazımızda arı yetiştiriciliği için kredi veren bankaları inceleyeceğiz.

Tarım Kredi Kooperatifi Arıcılık Kredisi Faiz Oranı Ne Kadar? Şartları Nelerdir?


Tarım kredi kooperatifleri hayvancılık ve tarım sektöründe arı yetiştiricilerinin en büyük yardımcısıdır. Bu kurum arı yetiştiricilerine;

  • Arıcılık malzemelerinin alımı için 12 aya kadar destek,
  • Kovan alma kredisi,
  • Tarım araçları için arıcılık malzemeleri kredisi veriyor.

Bu üç kredi türüyle arıcılık yapmak isteyenler ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Kredinin en üst limiti 50 bin TL olarak belirlenmiştir. Krediyi vermek için en az iki kooperatif üyesinin kefil olması istenir.

Tarım Kredi ‘nin arıcılık kredilerinde faiz oranları;

1 yıl vadeli verilen kredilerde faiz oranı aylık %0,66,


4 sene vadeli verilen kredilerde faiz oranı aylık faiz %0,83,

4 yıldan fazla vade verilen kredilerde faiz oranı aylık faiz %0,93 olarak açıklanmıştır.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi Başvurusu

Arı yetiştiriciliği yapmak isteyen kişilerin herhangi bir gelir belgesi bulunmuyorsa banka teminat talep eder. Teminat olarak arsa, arazi ya da taşınmazlar banka tarafından kabul edilir. Finansman desteği tarımsal faaliyet için alınacaksa 50 adet arılı kovan şartı aranır. Kredinin yıllık faiz oranı %5 olarak yer alıp aylık faizi ise 0,41’e denk gelir.

Vakıfbank Arıcılık Kredisi Başvurusu

Vakıfbank İşletme Ürünü Kredisi başlığında bu hizmeti vermektedir. Arıcılık ile beraber bitkisel üretim, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda da kredi desteğini sunuyor. Eğer eğer bu işe yeni başladıysanız ve üyeliğiniz bulunmuyorsa Vakıftan bireysel ihtiyaç kredisinden de yararlanabilirsiniz.

Halk Bankası Arıcılık Kredisi Başvurusu

Esnaflara yönelik faizsiz kredi desteği veren Halkbank, tarımsal ihtiyaç paketi ile finansman desteği veriyor. Halkbank müşterisi olun ya da olmayın istenen belgelerle başvuru yaptığınız takdirde 50 kovana kadar 4 yıl vadeli kredi alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için bankanın sitesine giriş yapabilirsiniz.

Şekerbank Arıcılık Kredisi Başvurusu

Bankanın ilk şartı TAB üyesi olmanızdır. Senedi bir kere geri ödemeli 3 yıl vadeli kredi alabilirsiniz.Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum  1. İsa Bulut on

    Bence faiz oranları cok uygun 1 yıl veya 4 yıl gercekten uygun zaten arıcılık cennet ulkemizde yapilacak en iyi işlerden birisi bal polen arı sütü gibi urunlerin her zaman bir alıcısı var burada önemli olan arıların açlıktan ölmemesidir.Arılar yılın 8 ayında yani bahar ve yaz aylarında istediği gibi çiçek bulabilir kovan verimli bir şekilde dolmaktadır ama son 4 ay çiçek bulamayacaklarından arı ölümleri olur bununda önüne geçmek icin arılara seker verirler hile hurda değil arının ölmemesi içindir.Bu riskleri de göze alarak sektörde de deneyiminiz varsa uygun kredi koşullarından yararlanabilirsiniz.Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.yeni sunucu.