Anasayfa

Uygun Krediler ORG internet adresimizden özgür bir şekilde yararlanın! Finans, Ekonomi ve Bankacılık konularındaki ihtiyaçlarınız için bizlerden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunları çerçevesinde hareket ederek, sizlere en uygun kredi bulmanızda yardımcı olmaya devam ediyoruz.

En uygun kredi paketlerinden yararlanmak için bizlere danışmaya ne dersiniz? Tüm detayları ile sizler için en uygun, güncel ve düşük faizli kredi paketlerini yayınlamaya devam ediyoruz.

EN UYGUN KREDİLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel olarak hazırladığımız bireysel-ticari kredi yayınlarının tamamı asıl kaynağından alınmaktadır. Bankaların çıkarmış olduğu yahut çıkarmayı düşündükleri (bilgisi verilen) tüm kredi kampanyalarına ait bilgileri son noktasına kadar inceledikten sonra sizlere sunuyoruz. Hangi bankadan kredi alabileceğinizi yahut bankanın kredi başvurusu için gereken evraklar, belgeler, şartlarını listeli olarak yayınlıyoruz.

Bankacılık sektörüne ilişkin hizmetlerimizin başlıcaları şu şekildedir;

 1. Bankacılık Detayları
 2. Bireysel Krediler
  2.1. Bireysel İhtiyaç Kredisi
  2.2. Konut Kredisi
  2.3. Taşıt Kredisi
  2.4. Esnaf Kredisi
  2.5. Eğitim Kredisi
  2.6. Tüketici Kredisi
 3. Bireysel Finans Hizmetleri
  1. Yüz Yüze Bankacılık Soruları
  2. Bireysel Emeklilik
  3. Kredi Faiz Oranları
  4. Kredi Faiz Hesaplama
  5. İnternet Bankacılığı
  6. Mevduat
  7. Sigorta
  8. Kredi Kartları
  9. Yatırım Kampanyaları
 4. Ticari Krediler
  1.  İşletme Kredisi
  2. Devlet Teşvikleri
  3. Finansal Destek Paketleri
 5. Ticari Finans Hizmetleri
  1. Yatırım Ürünleri
  2. Sigorta
  3. Kurumsal Bankacılık
  4. Dijital Bankacılık
  5. Kredi Kartları
  6. Dış Ticaret
  7. Proje Finansmanı & Yapılandırılmış Finansman
  8. Mevduat Ürünleri
  9. Nakit Yönetimi
  10. Risk Yönetimi
 6. Mevduat Ürünleri
 7. Findeks

Bireysel/Ticari kredi-kredi kartı kullanımlarında; karşılaştığınız sorunlardan, bilmek istediklerinize kadar geniş bir yelpazede hizmetlerimiz mevcuttur. Tamamen ücretsiz verdiğimiz bu hizmetler için hiçbir karşılık beklememekteyiz!

Ayrıca kredi veren bir kurum olmadığımızı ve hizmetlerimizde ücret talep etmediğimizi bilmelisiniz! Site içerisinde, özellikle de yorum alanlarında ihtiyaçlarınızı belirtirken lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Ne Uygun Krediler ekibi ne de yöneticilerimiz sizlerden asla kişisel bilgilerinizi istemez. Bizlerle iletişim kurmak için kullanıcı adı ve e-mail hesabınızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Çok yakın bir sürede eklemeyi düşündüğümüz “Online Asistan” ile sizlere site içerisinde 7/24 hizmet vermeyi planlıyoruz.

Bunlar haricinde site içerisinde mevcut olan kredi, kredi kartı, kredi faiz hesaplama ve devlet destekleri gibi konularımızı inceleyebilirsiniz. Her bir kampanyayı en ince detaylarına kadar ele alıyor ve sizlere okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Konularımızın tamamı detaylar ile doludur. Okuma kültürümüze katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını okumaya teşvik edebilmek amacı ile konularımızı detaylandırıyoruz.

Bireysel Kredi Başvurusu

Bireysel kredi kampanyaları ve paketlerini, bankaların güncel duyurularından alıp sizlere ulaştırıyoruz. Bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi gibi bilinen başlıca kredi paketlerini site içerisinde detaylarıyla bulabileceksiniz. Kredi kampanyalarına başvuru yapmak için dijital bankacılık hizmetlerini kullanabilirsiniz. Konu içeriğinde sizleri ilgili bankanın, ilgili bireysel kredi paketine ulaştıracak bağlantı linklerini bulabilirsiniz. Site içerisinde kaldığınız sürece sunucularımız tarafından verileriniz saklı kalacaktır. Kredi kartı gibi bilgilerinizi şuan isteseniz de sitemiz içerisinde kullanamazsınız. Bunun nedeni ise henüz böyle bir duruma kendimizi hazır hissetmediğimiz.

Ev Hanımlarına Kredi

Ülkemizde kadın olmak gerçekten zordur. Özellikle de ev hanımlarına kredi kampanyalarını internet ortamında, en ince ayrıntısına kadar özen göstererek paylaşıyoruz. Günümüz şartlarında ev hanımı kadınlara verilen bireysel kredi kampanyalarını her bir satırı ile hazırlıyoruz. Birçok banka ev hanımlarına kredi vermese bile hangi bankanın ne şartlarla kadınlara kredi verdiğini bizlerle takip edebilirsiniz. Yeni çıkan kredi kampanyalarından güncel, detaylı ve anında ulaşmak için lütfen bizleri takip etmeye devam edin.

Site içerisinde bulabileceğiniz ev hanımlarına kredi kampanya örnekleri şu şekildedir;

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi
Ev Hanımı Kredi Paketleri

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Ev Hanımlarına Kredi PTT Ev Hanımlarına Emekli Kredisi
Ev Hanımlarına Devlet Desteği Ev Hanımlarına Banka Kredileri KOSGEB Destekleri
Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredileri Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Yukarıdaki tablo içerisinde sunduğumuz hizmetleri başlıca görebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi kampanyasının tarihini kontrol etmenizde fayda olacaktır. Süresi dolan kampanyalar, tüm detayları ile değişebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi

SGK güvencesi bulunmayan ve resmi gelir belgesi gösteremeyen vatandaşlarımız için bankaların gelir belgesiz kredi kampanyaları vardır. Tüm diğer kredi paketlerinde olduğu gibi şartlar mevcuttur. Resmi gelir belgeniz yok ise Findeks kredi notu skorunuz ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

E Fatura Nedir?

Gerek bankacılık işlemleri gerekse de kullanmakta olduğumuz pek çok şey için faturalar almakta ve ödeme işlemlerini de bu faturalar aracılığı ile yapmaktayız.  Bahsi geçen bu faturalar bize posta yolu ile kağıt evrak şeklinde ulaşsa da bu durum hem zaman, hem ham madde ham de iş gücü kaybına neden olmaktadır. Bu sebepten dolayı pek çok firma ve özellikle de bankalar e fatura sistemine geçmek istemektedir. Kullanıcılarına da  bu sistemi önermekte ve onları e faturaya yönlendirmeye çalışmaktadırlar. Ancak pek çok kişi e fatura nedir bilmemekte ve e faturaya nasıl geçilecek ya da e faturayı kimler kullanacak merak etmektedir.

E Fatura Ne Demektir?

Hali hazırda kullanılmakta olan kağıt faturalar her ne kadar pek çok kişi tarafından kullanılsa ve güvenilir bulunsa da son derece masraflı ve zahmetli bir sürece tabii olarak elimize ulaşmaktadır. O faturaların kağıtlarının hammaddesinin üretimi, basımı, dağıtımı ve akla gelmeyecek daha başka pek çok detay para ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. Bu durum hem bankaların para kaybetmesine hem de gayrisafi milli hasılanın zarar görmesine sebebiyet vermektedir. Anlatılmakta olan bu sebeplerden dolayı da e fatura kullanımı devlet tarafından da desteklenmektedir.

Peki kağıt faturaların yerine geçecek olan bu e fatura nedir?

E fatura, kullanmakta olduğunuz banka hesapları ya da kredi kartlarına ait olan detayların size e posta yolu ile ulaştırılmasıdır. Bu yöntem ile süreç hem çok daha hızlı işleyecek hem de ne zaman ne de iş gücü kaybı yaşanacaktır.

E Faturayı Kimler Kullanacak?

Kimi bankalar e fatura kullanımını mevcut olan tüm müşteriler için zorunlu kılsa a genel olarak talep eden herkes bu sisteme dahil olma olanağından faydalanabilmektedir. Yani bahsi geçen uygulama herkese açıktır. Günümüzde oldukça fazla sayıda kişi faturalarını e posta yolu ile almayı tercih etmekle beraber zamanla e fatura uygulamasının zorunlu hale geleceği tahmin edilmektedir. Bu yüzden bir an önce e fatura kullanmaya başlamak son derece faydalı olacaktır.

Kredi Kartı Aidat Ücreti Ödememek İçin Ne Yapabiliriz?

Bankaların artık aidatı olmayan kredi kartı çıkarılması ile ilgili yeni düzenlemeler hayata geçirildi. Lakin yapılan bu düzenlemeler var olan kartları kapsamıyor. Üstelik aidatsız kredi kartları, taksitli alışveriş imkanı sunmadığı gibi kredi kartı puan avantajlarına da yer vermemektedir. Bizler de bugünkü yazımızda mevcut kredi kartı aidat ücretinin ödenmemesi için neler yapılabilir? Buna değineceğiz.

İlk Olarak Bankanızla Görüşün

Her şeyden önce aidatlı kredi kartına sahipseniz, bu aidatı ödememek için bankanız ile iletişime geçmelisiniz. Bankaların çağrı merkezi ile iletişime geçerek bir itiraz dilekçesi oluşturursanız, bir müddet sonra size bir cevap gelecektir. Bankalar yapmış olduğunuz itirazları değerlendirirken sizlerin potansiyeline bağlı olarak değişken kararlar verebilirler. Bu noktada eğer harcamalarınız yüklü ise ve düzenli ödeme yapan biriyseniz, kredi kart aidat ücreti sizden alınmayabilir. Bunun haricinde sizlere belirli bir miktar harcama şartı da koyabilir. Örneğin; aylık 1000 TL ödemeleriniz de kredi kartı aidatı alınmayacaktır. Gibi öneriler sunabilirler.

Herhangi bir önerinin gelmemesi ve yapmış olduğunu itiraz dilekçesine olumlu yanıt verilmemesi sonucunda Tüketici Hakem Heyeti’ne başvurabilirsiniz. Bankalar çoğunlukla avukat, mahkeme ve diğer ekstra giderler ile uğraşmamak adın kredi kart aidatı iptal dilekçenize olumlu yanıt verebilmektedir.

Yeni düzenlemeler ile birlikte artık her bankanın aidatı olmayan kredi kartı bulundurma zorunluluğu bulunmaktadır. Ancak bu kartlar genellikle taksit ve puan imkanı sunmayan kartlardır. Sizler de eğer bu kartlardan yararlanmak istiyorsanız, bankalar ile görüşerek bu kartları talep edebilirsiniz.

Diğer Bankaları Da İnceleyin

Bankalar arasında yaşanan rekabet sonucunda kredi kart aidat ücretleri bankadan bankaya değişiklikler gösterebilir. Çoğunlukla diğer bankalar sizlere sms ya da arama yolu ile düşük aidatlı kredi kartı sunabilmektedirler. Sizler de gelen bu tekliflerden en uygun olanını değerlendirebilirsiniz.

Her Şey Sözleşme Detaylarında Gizli

Kredi kartı alırken sizlere sunulan sözleşmeye imza atmadan önce sözleşmeyi iyice okumalısınız. Bazı zamanlarda bilinçli ya da bilinçsiz olarak yapılan sözsel ifadeler ile yazısal ifadeler birbiri ile uyuşmayabiliyor. Sözleşmeye imza attığınız takdirde kredi kartı aidatı ücreti ödemeyi kabul etmiş olursunuz.

Kullanılmayan Kredi Kartlarını Kapatın

Günümüzde her bireyin bir ya da birkaç tane kredi kartı olabilir. Çoğu zaman sadece cüzdanda kalan ve kullanılmayan kredi kartlarının herhangi bir aidatı var ise bu kredi kartlarının ücretlerinden kurtulmak için öncelikle banka ile görüşebilirsiniz. Bir çözüm yoksa kartınız kapatmanız daha mantıklı olacaktır.

Ziraat Bankası BES Emeklilik İptali

Bes, yani Bireysel Emeklilik Sistemi 2017 yılından itibaren hizmete girmiştir. Bu hizmetle birçok kişinin otomatik olarak kaydı oluşturulmuş ve maaşlarında emeklilik sigortası nedeniyle kesintiler oluşmaya başlamıştır. Bu sistemin asıl amacı kişilerin emeklilik hayatından rahat bir yaşam sürmesidir. Fakat bu sistemi iptal ettirmek isteyen de birçok kişi oluyor.

Ziraat bankası tarafından yapılan otomatik vireysel emeklilik sisteminde kullanıcıların cayma hakkı da bulunmaktadır. Cayma işlemi 3 farklı yöntemle yapılabilmektedir. Kullanıcılar mobil üzerinden, internet bankacılığı üzerinden ve müşteri hizmetleri aracılığıyla cayma başvurusu yapabilirler. Fakat bu başvurunun ilk 2 ayda yapılması daha iyi olacaktır. Çünkü ilk iki ayda yaptığınız başvurular sonucunda yatırdığınız tutarın tamamını geri alma hakkına sahipsiniz. Sonrasında yapılan başvurularda ise bu tutarın tamamı alınamaz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Bes Emeklilik İptali

İnternet bankacılığı üzerinden iptal işlemini yaptırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

 • Ziraat emeklilik resmi web sitesine girişinizi yapın.
 • Sitenin sağ üst kısmında bulunan internet şubesine bilgilerinizi girerek giriş yapın.
 • Sizi karşılan ekranda bir menü göreceksiniz. Bu menüde “Değişiklik ve Talepler” adında bir sekme bulunuyor. Bu sekmeye ilerleyin.
 • Sizi karşılayan ekranda ise “Otomatik Katılım Sözleşmesi” adlı butona tıklayın.
 • Karşılaştığınız ekranda ise “Cayma Talebime Devam Etmek İstiyorum” adlı yazıya tıklayın.

Yukarıdaki adımları tek tek ve doğru şekilde yaparsanız başvurunuz işleme alınmış olacaktır. Başvurular ortalama 1 gün içinde incelenmekte ve onaylanmaktadır. Bu süre sonunda ise yapılan kesintiler maaş hesabınıza tekrar yansıyacaktır.

Mobil Uygulama İle Bes İptali

Mobil cihazlarınız üzerinden uygulama yardımıyla iptal işlemini yapmak istiyorsanız öncelikle mobil uygulamayı cihazınıza indirmelisiniz. Ziraat Emeklilik Mobil Şube uygulamasını cihazınızın market kısmından ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Mobil uygulamayı sorunsuz olarak cihazınıza kurduğunuzda ise uygulamaya giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra uygulamanız gereken işlemler ise İnternet Bankacılığı üzerinde uyguladığınız işlemler ile aynıdır. Sorunsuz olarak adımları takip ederseniz iptal işlemini başarılı bir şekilde sonuçlandırmış olursunuz.

Telefonla Arayarak Emeklilik İptali Yaptırma

Ziraat çağrı merkezi yardımıyla da iptal işlemini yaptırabilirsiniz. Bu işlemi yaptırmak için 0850 222 97 00 numarasını aramalısınız. Telesekreter talimatlarını dinleyerek sırasıyla tuşlamaları yapabilirsiniz. Fakat hızlı şekilde işlemi halletmek istiyorsanız sırasıyla 2. 1 ve 1 tuşlamasını yapmanız gerekir. Bu kısımdan sonra ise sizi müşteri temsilcisi karşılayacaktır. Temsilci gerekli olan doğrulamaları yaptıktan sonra iptal işleminizi gerçekleştirir.

İptal Sonrası Kesintiler

Sistemde ne kadar süre kayıtlı kaldığınıza göre kesinti miktarları da değişiklik göstermektedir. İlk 2 ay içerisinde iptal ettirmeniz durumunda hiçbir şekilde kesinti yapılmadan ücret hesabınıza aktarılacaktır.

Vefat etme, emeklilik hakkı kazanma gibi zorunlu durumlarda Bes sisteminden ayrılanlara getiri üzerinden yüzde 5 kesinti uygulanır.

10 yıl üzerinde sisteme kayıtlı kalmış kişiler iptal ettirmek isterse getiri tutarı üzerinden yüzde 10 kesinti uygulanır. 10 yıl altında kayıtlı kalmış kişiler ise ayrılmak isterlerse yüzde 15 kesinti görürler.

Bes Hakkında Diğer Bilgiler

Bu sisteme otomatik kaydı yapılan kişilerin herhangi bir devlet veya kamu kurumunda çalışıyor olması gerekiyor. 1972 yılında veya daha sonra doğmuş olan kişilerin sisteme kaydı otomatik olarak yapılmaktadır. Günümüzde 5 veya daha fazla personele ihtiyaç duyan her şirket üzerinde bu emeklilik sistemi uygulandığı gibi, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin kaydı yapılmaktadır.

Bu sistemden emekli olmak için iki şartı sağlamak gerekiyor. Bu şartları sağlayan kişiler ise süre sonunda emekli olabiliyor.

 • 56 yaşını doldurmuş kişiler emekli olmaya hak kazanır.
 • Sadece 10 yıldan uzun süredir sistemde yer alan vatandaşlar emekli olabilir. Bu sürenin altında kalanların ise 10 yılı doldurması gerekir.

Bes hakkındaki sözleşmeleri, merak ettiklerinizi ve sürelerinizi internet bankacılığı üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca çözüm merkezi ile iletişim kurarak da Bes ile ilgili detaylı bilgileri ve durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Hızlı İletişim

Bankalar ile çalışan birçok kişi, bankalarla ilgili bir sorun yaşadıklarında veya işlem yapmak istediklerinde çağrı merkezini aramaktadır. Çağrı merkezi arandığında ise müşteri temsilcisine bağlanmak biraz zaman alıyor. Telesekreter ile uğraşmak zorunda kalan kullanıcılar bu konu hakkında şikayetlerde bulunuyorlar. Ülkemizin her yerinde milyonlarca müşterisi olan Vakıfbank da zaman zaman bu şikayetlere maruz kalıyor. Müşteriler durum böyle olunca daha kolay temsilciye bağlanmak için yollar arıyorlar.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Hızlı Bağlanma

Ülkemizde kaliteli bankalar arasında yerini alan Vakıfbank, müşteri hizmetleri numarasıyla birçok kullanıcısına destek sağlamaktadır. Banka ile iletişime geçmek isteyen kişiler, bu numaraları arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilir.

Vakıfbank Çağrı Merkezi Telefon Numaraları: 0850 222 0 724 – 444 0 724

Banka ile iletişime geçmek isteyen kişiler, bu numaralardan herhangi birini arayabilirler. Her iki numara da çağrı merkezine ulaşmanızı sağlamaktadır.

Bu numaraları aradıktan sonra hızlı şekilde müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız önceden belirlenmiş olan tuşlamaları yapmalısınız. Bu tuşlamalar bağlanmak istediğiniz konularla alakalı değişiklik göstermektedir.

 1. Kredi kartlarınız ile ilgili olarak müşteri temsilcisine bağlanmak istiyorsanız aramayı yaptıktan sonra 2’yi ve arkasından 0’ı tuşlamalısınız.
 2. Yatırım, ödeme ve para transferi gibi konularla ilgili olarak görüşme yapmak istiyorsanız sırasıyla 3 ve 0’ı tuşlamalısınız.
 3. Kredi kartı şifresi belirlemek için temsilciye bağlanmak istiyorsanız sırasıyla 4, 2, 1 ve 2 tuşlamasını yapmanız gerekir.
 4. Mobil bankacılık için şifre belirlemek istiyorsanız sırasıyla 4, 2, 2 ve 2 tuşlamasını yapmalısınız.
 5. İnternet bankacılığı şifresi belirlemek için sırasıyla 4, 2, 3 ve 2 tuşlamasını yapmalısınız.
 6. İnternet bankacılığı şifresini müşteri temsilcisiyle beraber belirlemek istiyorsanız sırasıyla 4, 2, 3 ve 3 tuşlamasını yapmalısınız.
 7. Banka ile ilgili diğer şifre işlemlerinizi yapmak istiyorsanız 4, 2 ve 7 tuşlamasıyla temsilciye bağlanabilirsiniz.

Kredi Kartı İşlemleri İçin Kısa Yollar

Bilindiği üzere çağrı merkezinde birçok farklı hizmet için destek sağlanmaktadır. Kredi kartı ile ilgili olarak bağlanmak istediğinizde sırasıyla tuşlamaları yapmanız gerekir.

 • Kredi kartı ve tarım kart şifresi belirlemek için 2, 1 ve 1 tuşlaması kullanılır.
 • Bu kartların şifre belirlemesini yapmak için temsilciye bağlanmak isterseniz 2, 1 ve iki tuşlamasını yapmalısınız.
 • Limit arttırma vb. işlemleriniz için 2, 2 tuşlaması yapılır.
 • Son dönem ekstreniz hakkında bilgi almak için 2 ve 3 tuşlamasını yapınız.
 • Ekstre bilgilerinizi mail adresinize almak için 2, 4 tuşlamasını yapınız.
 • Direk olarak temsilciye bağlanmak, limit ve puanlarınızı öğrenmek için 2, 7 tuşlamasını yapınız.
 • Kredi kartınızla ilgili başvuru ve durum sorgulamalarınızı 2, 8 tuşlamasıyla yapabilirsiniz.
 • Kredi kartınızla ilgili her konuda da 2, 0 tuşlamasını yaparak temsilciye direk olarak bağlanabilirsiniz.

Bankacılık ve Yatırım İşlemleri İçin Kısa Yollar

 • Hesap bakiyenizi öğrenmek için 3, 1 tuşlamasını yapmalısınız.
 • E mail adresinize hesap hareketlerinizi almak için 3, 2 tuşlamasını yapınız.
 • Bireysel kredi başvurusu için 3, 3 tuşlamasını yapınız.
 • Hisse senedi ile alakalı işlemler için 3, 4 tuşlaması yapılır.
 • İnternet bankacılığı şifresini belirlemek için 3, 5 tuşlarına basın.
 • Diğer tüm bankacılık ve yatırım işlemleri için de 3 ve 0 tuşlamasını yapabilirsiniz.

Hızlı Şekilde Kredi ve Kredi Kartı Başvurusu Yapmak

Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapmak için 4, 1 ve 1 tuşlamasını yapabilirsiniz. Kredi başvurusu yapmak için farklı kısa yollar bulunuyor. Çünkü tek bir kredi türü bulunmuyor.

Konut Kredisi: 4, 1, 2, 1

İhtiyaç Kredisi: 4, 1, 2, 2

Araç Kredisi: 4, 1, 2, 3

Bu tuşlamalar ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızın durumuyla ilgili bilgi almak için de 4, 1 ve 3 tuşlamasını yapabilirsiniz.

Vakıfbank Hızlı Şifre İşlemleri

 • Telefon bankacılığı şifresi ile kredi kartı şifresi belirlemek için 4, 2, 1, 1 ve 1 tuşlaması yapılmalıdır.
 • İnternet bankacılığı şifresi ile kredi kartı şifresi belirlemek için 4, 2, 1, 1 ve 2 tuşlaması yapılmalıdır.
 • Bankomat kart ile kredi kartı şifresi belirlemek için 4, 2, 1, 1 ve 3 tuşlaması yapılmalıdır.
 • Müşteri temsilcisine bağlanarak kredi kartı şifresi belirlemek isterseniz 4, 2, 1 ve 2 tuşlamasını yapabilirsiniz.
 • Şifre değiştirmek için 4, 2, 1 ve 3 tuşlamasını yapın.
 • İnternet bankacılığı şifresiyle telefon bankacılığı şifresini belirlemek için 4, 2, 2, 1 ve 1 tuşlaması yapılmalıdır.
 • Bankomat kart vasıtasıyla telefon bankacılığı şifresi belirlemek için 4, 2, 2, 1, 2 tuşlamasını yapınız.
 • Bankomat kart ile telefon bankacılığı şifresi oluşturmak için 4, 2, 2, 1 ve 2 tuşlaması yapılır.
 • Kredi kartıyla telefon bankacılığı şifresi belirlemek için 4, 2, 3, 1, 3 tuşlamasını yapınız.
 • Temsilci yardımıyla internet bankacılığı şifresi oluşturmak için 4, 2, 3, 2 tuşlarına basılmalıdır.
 • İnternet bankacılığı şifre değiştirme işlemleri için 4, 2, 3 ve 3 tuşlaması yapılmalıdır.
 • Bankomat kartınıza şifre belirlemek için 4, 2, 4 ve 1 tuşlamasını yapabilirsiniz.
 • Bankomat kartı şifresini değiştirmek için ise 4, 2, 4 ve 2 tuşlaması yapılır.

Çağrı Merkezinden Finansal Veriler Hakkında Bilgi Almak

Vadeli mevduat hesapları tüm bankaların vazgeçilmezidir. Bu hesaplara uygulanan faiz oranları ise müşterilerin aklında sorular bırakmaktadır. Bu faiz oranlarını öğrenmek için aşağıdaki tuşlamaları yapabilirsiniz.

Türk Lirası Cinsinden Vadeli Hesaplar: 4, 4, 1, 1

Amerikan Doları Cinsinden Vadeli Hesaplar: 4, 4, 1, 2

Euro Cinsinden Vadeli Hesaplar: 4, 4, 1, 3

Kur bilgilerini de çağrı merkezi üzerinden öğrenebilirsiniz.

Amerikan Doları: 4, 4, 2, 1

Euro: 4, 4, 2, 2

İngiliz Sterlini: 4, 4, 2, 3

Diğer kur bilgileri: 4, 4, 2, 4

Çağrı Merkezi Üzerinden Diğer İşlemler

Pos hakkında destek almak istiyorsanız 7, 1, işyeri ile alakalı banka bilgilerine ulaşmak için ise 7, 2 tuşlamasını yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı hakkında bilgi almak için 6 ve 1, mobil bankacılık ile ilgili bilgi almak için 6 ve 2, ATM cihazları hakkında bilgi almak için de 6 ve 3 tuşlamasını yapabilirsiniz.

İşlem yapmak istediğiniz kısımlarla iletişim kurmak için yapacağınız tuşlamaların hepsi bu şekildedir.

Seyyar Satış Nasıl Yapılır – Ürün Tavsiyeleri

Seyyar satıcılık yapmak uzun bir süreye dayanan bir para kazanma aracıdır. Çok eski sürelerden beri devam eden ve günümüze kadar ulaşmış olan bu satış yöntemi, hala geçerliliğini sürdürmektedir. Bu yöntemin birçok dezavantajı olsa da ülkemizde on binlerce bu şekilde geçimini sağlayan kişiler bulunmaktadır.

Genel olarak kazancı çok yüksek bir meslek olmasa da, insanların alternatif meslek arayışları içerisine girmesinden dolayı her şeye rağmen bir şekilde hala var olmayı korumaktadır. Seyyar satıcılık ilk bakışta her ne kadar gelişi güzel ve disiplin gerektirmeyen bir meslek olarak görünse de her işte olduğu gibi bu işte de, kazanç tamamı ile insanın kendi kişisel becerilerine ve toplumun isteklerini okuma yeteneğine bağlıdır.

Seyyar Satıcı Nasıl Olunur?

Eski dönemlerde isteyen her kişi belli bir otorite ve kuruma bağlı olmaksızın bu mesleği icra edebilirdi. Ancak günümüzde bu durum değişiklik göstererek, bu işin icra edildiği sınırlar içerisindeki belediyeler tarafından ciddi bir denetim altına alınması söz konusu olmuştur. Bu sebeple belediyeler hazırladıkları yönetmelikler çerçevesinde bazı kurallar belirlemiştir.

Öncelikle seyyar satış yapabilmek için Seyyar Tezgah Ruhsatı almanız gerekmektedir. Bu işi yapmak isteyenlerin belediyeler tarafından bilgi alması ve belirlenen kurallara uyması gerekmektedir. Aksi takdirde çok ciddi cezalar alabilir ve satışlarınızı sürdürmeye devam edemezsiniz.

Seyyar Satıcı Olmak İçin Hangi Şartlara Uymalı?

Her meslekte olduğu gibi seyyar satıcıların da tabii olması gereken şartlar vardır.

Bunları oluşturan hususlar ise; ikametgah adresinin belediye sınırları içerisinde olması, satılan üretim ürünlerinin, gıda üretim izninin ve gıda sicilinin bulundurulması, doktor tarafından onaylı rapor ile bulaşıcı hastalığa sahip olunmaması ve sosyal güvenlik kurumuna bağlı herhangi bir yerden gelirinizin olmadığını beyan etmenizdir.

Bu şartları taşımamanız halinde Seyyar Tezgah Ruhsatı alamaz ve seyyar satıcılık işini kanuna uygun bir şekilde yapamazsınız.

Seyyar Satıcıların Uyması Gereken Kurallar Nelerdir?

Devlet işleyişini düzenli kılabilmek için bazı kurallar koyar ve vatandaşlar bu kurallara uymakla zorunludur. Bu kurallar seyyar satıcılar için de geçerlidir.

Seyyar satıcılar için geçerli kurallar işe başlıca şunlardır;

 • Kişi satılan ürünü kendisi imal ediyorsa, ilgili belgenin kendi adına olması gerekmektedir. Kendisi üretmiyor ise, belgelerin üretici firma adına düzenlenmesi gereklidir.
 • Belediyeler zabıtalar aracılığı ile sınırları içerisinde bulunan seyyar satıcıları denetleme yetkisine sahiptirler. Bundan dolayı gıda dışındaki tüm ürünlerin satımı belirlenen bölgelerde ve günlerde gerçekleştirilmelidir.
 • Seyyar satıcıların sattıkları ürünlerin üretim izni bulunan firmadan alındığına dair günlük sevk irsaliyesi ve fatura üzerinden belgelendirmesi gerekmektedir.
 • Seyyar olarak satılan yiyeceklerin, Türk Gıda Kodeksi ve 5197 sayılı gıdaların Üretimi ve Tüketimi Hakkında Kanun ve bu kanun kapsamındaki yönetmeliklere uygun olarak üretildiğini belge ile kanıtlanması gerekmektedir. Bu belgelerin aracın üzerine herkes tarafından görülebilecek şekilde asılması zorunludur.

Bu kurallara ek olarak belediyelerin de belirlediği kurallar bulunmaktadır. Bu kurallara uyulmaması durumunda ruhsatın iptali gibi birçok yaptırımla karşılaşılmaktadır.

Bu kuralların bazıları ise şu şekildedir;

 • Seyyar satıcılar yalnızca Belediye Zabıta Müdürlüğü tarafından belirlenen yerlerde ve zamanlarda satış yapabilirler,
 • Seyyar satıcıya tahsis edilen aracın görünümünde ve niteliğinde herhangi bir değişiklik yapmamak,
 • Satılan ürünün paketlenmesinde mevzuat kurallarına uymak,
 • Satışı yapılan aracı bakımlı olarak kullanmalıdır,
 • Tahsis edilen aracın bedelini zamanında ödemeli,
 • Yetkili kişilerin yaptığı denetim sırasında satılan gıda ürünlerine ait tüm belgeleri yetkililere göstermek,
 • Çevredeki insanları rahatsız etmeden ürünlerini satmalı ve sert ve kırıcı bir tavırda bulunmamalı,
 • Kişisel bakımına önem göstermeli ve iş elbisesi giymeli. İş elbisesinin temiz olmasına dikkat etmeli,
 • Kısa bir süre bile olsa araç dışına herhangi bir ürün koymamalı.

Bu kurallar belediyeden belediyeye değişiklik göstereceği için ikamet ettiğiniz belediyeden bilgi almanız gereklidir.

Seyyar Satıcılık Yapmak İçin Hazırlanması Gereken Belgeler

Seyyar satıcılık yaparken ve başvururken bulundurmanız gereken belgeler vardır. Belediyeler bu belgeler doğrultusunda kişiye ruhsat vermektedir.

Bunlarsa, nüfus cüzdanı fotokopisi, gıda sicil belgeleri, gıda üretim izninin asılları ve fotokopileri, bulaşıcı hastalık taşımadığınızı dair doktor onaylı sağlık raporu, Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan geliriniz olmadığını gösteren belge ve Vergi Dairesi’nden alınan vergi ilişiğinin olmadığını kanıtlayan belge şeklinde olmaktadır.

Seyyar Satıcılıkta Hangi Ürünler Satılabilir?

Seyyar satıcılık çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu sebeple satacağınız ürüne ve fiyatına çok dikkat etmelisiniz.

Seyyar satıcılıkta kesim gözetmeksizin zengin veya fakir herkese ürün satılmaktadır. Müşteri kategorisi olmaması sebebiyle her kesime hitap edebilecek, pahalı olmayan ürünler satmalısınız.

Sizler için üç ana başlık altında sıralayacak olursak, hazır gıda ürünleri, aksesuar ürünleri ve atıştırmalık ürünler satabilirsiniz.

Hazır gıda ürünleri olarak; su, pilav, süt mısır, ve kestane satabilirsiniz. Bu ürünler genellikle çoğu kişinin vazgeçilmezi ve görünce dayanamadığı gıdalardır.

Aksesuar ürünleri satmak isterseniz ise; bone, şapka, cüzdan, çanta, tesettür ve telefon kabı ürünlerini seçebilirsiniz. Fazla bir sermayeye gerek duymadan, herkesin ihtiyaç duyabileceği ürünleri satarak ciddi karlar elde edebilirsiniz.

Atıştırmalık ürünlerde ise; köfte ekmek ve kuruyemiş gibi ürünler tercih edebilirsiniz.

Bu kategorilere koyamadığımız ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünlerse; çiçek, meyve-sebze, simit-poğaça, kahve, şemsiye, pratik ev gereçleri, dekorasyon aksesuarları, oyuncak, kaymaz paspas, kapı alt rüzgarlığı, termal içlik, araç parfümü, temizlik maddeleri, vantuzlu askı, termos-termos bardak, tablo, direksiyon arası telefon tutucu, teşbih, battaniye, peluş terlik, seyahat boyun yastığı ve dilek balonudur.

Yukarıda bulunan ürünlerden birini seçerek ciddi sayılarda satışlar yapabilişiniz. Önemli olan bu ürünleri satacağınız yerleri iyi seçmenizdir. Örneğin çok fazla simitçinin bulunduğu bir bölgede simit satmak yerine çay satışı yapmanız akıllıca olacaktır.