Anasayfa

Uygun Krediler ORG internet adresimizden özgür bir şekilde yararlanın! Finans, Ekonomi ve Bankacılık konularındaki ihtiyaçlarınız için bizlerden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti yasa ve kanunları çerçevesinde hareket ederek, sizlere en uygun kredi bulmanızda yardımcı olmaya devam ediyoruz.

En uygun kredi paketlerinden yararlanmak için bizlere danışmaya ne dersiniz? Tüm detayları ile sizler için en uygun, güncel ve düşük faizli kredi paketlerini yayınlamaya devam ediyoruz.

EN UYGUN KREDİLER

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına özel olarak hazırladığımız bireysel-ticari kredi yayınlarının tamamı asıl kaynağından alınmaktadır. Bankaların çıkarmış olduğu yahut çıkarmayı düşündükleri (bilgisi verilen) tüm kredi kampanyalarına ait bilgileri son noktasına kadar inceledikten sonra sizlere sunuyoruz. Hangi bankadan kredi alabileceğinizi yahut bankanın kredi başvurusu için gereken evraklar, belgeler, şartlarını listeli olarak yayınlıyoruz.

Bankacılık sektörüne ilişkin hizmetlerimizin başlıcaları şu şekildedir;

 1. Bankacılık Detayları
 2. Bireysel Krediler
  2.1. Bireysel İhtiyaç Kredisi
  2.2. Konut Kredisi
  2.3. Taşıt Kredisi
  2.4. Esnaf Kredisi
  2.5. Eğitim Kredisi
  2.6. Tüketici Kredisi
 3. Bireysel Finans Hizmetleri
  1. Yüz Yüze Bankacılık Soruları
  2. Bireysel Emeklilik
  3. Kredi Faiz Oranları
  4. Kredi Faiz Hesaplama
  5. İnternet Bankacılığı
  6. Mevduat
  7. Sigorta
  8. Kredi Kartları
  9. Yatırım Kampanyaları
 4. Ticari Krediler
  1.  İşletme Kredisi
  2. Devlet Teşvikleri
  3. Finansal Destek Paketleri
 5. Ticari Finans Hizmetleri
  1. Yatırım Ürünleri
  2. Sigorta
  3. Kurumsal Bankacılık
  4. Dijital Bankacılık
  5. Kredi Kartları
  6. Dış Ticaret
  7. Proje Finansmanı & Yapılandırılmış Finansman
  8. Mevduat Ürünleri
  9. Nakit Yönetimi
  10. Risk Yönetimi
 6. Mevduat Ürünleri
 7. Findeks

Bireysel/Ticari kredi-kredi kartı kullanımlarında; karşılaştığınız sorunlardan, bilmek istediklerinize kadar geniş bir yelpazede hizmetlerimiz mevcuttur. Tamamen ücretsiz verdiğimiz bu hizmetler için hiçbir karşılık beklememekteyiz!

Ayrıca kredi veren bir kurum olmadığımızı ve hizmetlerimizde ücret talep etmediğimizi bilmelisiniz! Site içerisinde, özellikle de yorum alanlarında ihtiyaçlarınızı belirtirken lütfen kişisel bilgilerinizi paylaşmayınız. Ne Uygun Krediler ekibi ne de yöneticilerimiz sizlerden asla kişisel bilgilerinizi istemez. Bizlerle iletişim kurmak için kullanıcı adı ve e-mail hesabınızı belirtmeniz yeterli olacaktır. Çok yakın bir sürede eklemeyi düşündüğümüz “Online Asistan” ile sizlere site içerisinde 7/24 hizmet vermeyi planlıyoruz.

Bunlar haricinde site içerisinde mevcut olan kredi, kredi kartı, kredi faiz hesaplama ve devlet destekleri gibi konularımızı inceleyebilirsiniz. Her bir kampanyayı en ince detaylarına kadar ele alıyor ve sizlere okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. Konularımızın tamamı detaylar ile doludur. Okuma kültürümüze katkı sağlamak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını okumaya teşvik edebilmek amacı ile konularımızı detaylandırıyoruz.

Bireysel Kredi Başvurusu

Bireysel kredi kampanyaları ve paketlerini, bankaların güncel duyurularından alıp sizlere ulaştırıyoruz. Bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi gibi bilinen başlıca kredi paketlerini site içerisinde detaylarıyla bulabileceksiniz. Kredi kampanyalarına başvuru yapmak için dijital bankacılık hizmetlerini kullanabilirsiniz. Konu içeriğinde sizleri ilgili bankanın, ilgili bireysel kredi paketine ulaştıracak bağlantı linklerini bulabilirsiniz. Site içerisinde kaldığınız sürece sunucularımız tarafından verileriniz saklı kalacaktır. Kredi kartı gibi bilgilerinizi şuan isteseniz de sitemiz içerisinde kullanamazsınız. Bunun nedeni ise henüz böyle bir duruma kendimizi hazır hissetmediğimiz.

Ev Hanımlarına Kredi

Ülkemizde kadın olmak gerçekten zordur. Özellikle de ev hanımlarına kredi kampanyalarını internet ortamında, en ince ayrıntısına kadar özen göstererek paylaşıyoruz. Günümüz şartlarında ev hanımı kadınlara verilen bireysel kredi kampanyalarını her bir satırı ile hazırlıyoruz. Birçok banka ev hanımlarına kredi vermese bile hangi bankanın ne şartlarla kadınlara kredi verdiğini bizlerle takip edebilirsiniz. Yeni çıkan kredi kampanyalarından güncel, detaylı ve anında ulaşmak için lütfen bizleri takip etmeye devam edin.

Site içerisinde bulabileceğiniz ev hanımlarına kredi kampanya örnekleri şu şekildedir;

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi
Ev Hanımı Kredi Paketleri

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Ev Hanımlarına Kredi PTT Ev Hanımlarına Emekli Kredisi
Ev Hanımlarına Devlet Desteği Ev Hanımlarına Banka Kredileri KOSGEB Destekleri
Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredileri Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Yukarıdaki tablo içerisinde sunduğumuz hizmetleri başlıca görebilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmadan önce kredi kampanyasının tarihini kontrol etmenizde fayda olacaktır. Süresi dolan kampanyalar, tüm detayları ile değişebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi

SGK güvencesi bulunmayan ve resmi gelir belgesi gösteremeyen vatandaşlarımız için bankaların gelir belgesiz kredi kampanyaları vardır. Tüm diğer kredi paketlerinde olduğu gibi şartlar mevcuttur. Resmi gelir belgeniz yok ise Findeks kredi notu skorunuz ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

İhtiyaç durumunda veya yatırım yapabilmek adına banka kredilerine ihtiyaç duyarız. Ancak banka kredisi alabilmek için çeşitli prosedürleri yerine getirmemiz lazımdır. Bankalar verdikleri krediyi sağlıklı bir şekilde geri almak isterler. Bunun için gelirinize ve puanlamanıza dikkat edilir. Sigortası olmayana kredi veren bankalar adlı yazımız ise sabit bir geliri bulunmayan, sigortasız kişilerin nasıl kredi alacağıyla ilgili.

Sigortası Olmayan Kişilerin Kredi İncelemesi

Sigortası olmayan kişiler de belirli koşullarla incelenerek onay ve ret cevabı almaktadır. Sigortasız olmanızdan kaynaklı gelir belgesi sunma imkanınız bulunmamaktadır. Bu durumda bankalar şu şekilde inceleme yapar;

 • Sigortası olmayan kişilerin kredi notu incelenir. Her bireyin kredi notu bulunmaktadır. Bu not, daha önceki kredi kartı borcunuzu nasıl ödediğinize, kredi taksitlerinizi nasıl ödediğinize, gecikme yapıp yapmadığınıza, davanızın bulunup bulunmadığına göre verilen puandır. Belirli kategorilere ayrılarak kişilerin riskli grupta olup olmadığını genel bankacılık sistemine sunar. Gelir belgeniz olmadığı için bankaların en çok incelemeye ihtiyaç duyacağı detay bu olacaktır.
 • Sigortası olmayan kişilerin E Devlet üzerinden sigorta verilerinize ulaşılır. Bu sayede kişilerin daha önceki çalışma hayatı incelenir. Çalıştığı yerlerdeki durumu, sigorta geçmişi, vergi levhaları gibi birçok durum burada gözler önüne serilir.

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

 • Enpara sigortası olmayana kredi; Enpara.com işlemlerini mağazası bulunmadan yürüten bir bankacılık kuruluşudur. 30 bin TL miktarındaki Enpara ihtiyaç kredisine gelir belgesi şartı istenmeden sahip olabilirsiniz. Enpara.com üzerinden yapacağınız başvuru olumlu sonuçlandığı takdirde sizlere bir müşteri temsilcisi yönlendirilecek ve bulunduğunuz yere gelerek hesap açma işlemlerinizi gerçekleştirecektir.
 • Aktif Bank sigortası olmayana kredi; Aktif Bank’ta 60 ay vadeli 30 bin TL kredi imkanı sunarken gelir belgesi şartı istememektedir. Hesap açılış işlemlerini size yönlendirilen kişi ile hızlıca halledebiliyorsunuz.
 • TEB Bankası sigortası olmayana kredi; TEB Bankası’nın, CEPTETEB uygulaması sayesinde 30 bin TL krediye belgesiz bir şekilde sahip olabilirsiniz. Başvuru formunuzda gerekli bilgileri belirtmeniz halinde olumlu & olumsu geri dönüş sizlere sağlanacaktır.

Sigortası Olmayana Kredi Kabul Edilen Diğer Belgeler

Gelir belgenizin olması ve sigortalı bir işte çalışmanız kredi almanız için en önemli gösterge kaynağıdır. Bu sayede bankadan rahatlıkla kredi almanız mümkün. Ancak sigortası olmayan kişiler için aşağıdaki durumlardan biri geçerliyse yine de kredi alma imkanına sahip olabilir.

 • Tapusu kredi başvurusunda bulunanın adına kayıtlı olması koşuluyla kira gelirleri,
 • Emekli geliri ve emekli olarak çalışılması durumunda elde edilen gelirler,
 • Konut kredilerinde aynı ikamette bulunan diğer aile bireylerinin gelirleri,
 • Çiftçilikten dolayı elde edilen kayıtlı gelirler,
 • Şirket ortaklıklarında elde edilen gelirler,
 • Sezonluk olarak çalışanların elde ettiği kayıtlı gelirler,

Kredi Kartı Numarası Nedir?

Günümüzde gittikçe artan kredi kartı kullanımı insanların hayatını oldukça kolaylaştırmaktadır. Çünkü insanlar nakit paraya ihtiyaç duymadan ve yanlarında taşımadan kredi kartı ile online ve fiziksel tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Online alışverişlerinde genelde e-ticaret sitelerinde veya diğer platformlarda kredi kartının ön yüzünde yer alan 16 haneli kredi kartı numarası alışveriş yapacak kişilerden istenir. Online alışveriş sırasında gerekli olan kredi kartı numarası, kartın son kullanma tarihi ve kartın arka yüzünde yer alan güvenlik kodu girilerek dijital ortamda bütün işlemler gerçekleştirilir. Bankalar tarafından müşterilerine verilen kredi kartlarında ön yüzlerde yer alan kredi kartı numarası müşteri kimliğini belirlemek için üretilmiştir.

Kredi Kartının Ön Yüzünde Bulunan Numaralar Ne Anlama Gelir?

İnsanların dijital platformlarda gerçekleştirdikleri alışverişlerinde kredi kartarını sıklıkla kullandıklarını görüyoruz. Kredi kartının ön yüzünde bulunan 16 haneli sayılar her biri bir anlam ifade ediyor. 16 haneli sayılardan kartın ön yüzünde yer alan ilk rakam visa ya da master kart olduğunu işaret eder. Eğer 4 rakamı ile başlıyorsa visa kredi kartı, 5 rakamı ile başlıyorsa master kart kredi kartı olarak bilinir. Ayrıca 16 haneli rakamın soldan ilk 6 hanesi kullandığınız kredi kartının hangi bankaya ait olduğunu işaret eder. 16 haneli sayıdan son rakam ile soldan ilk 6 rakam arasında yer alan rakamlar bankanın müşterisine vermiş olduğu kart numarasıdır.

Kredi Kartı Numarasını Nasıl Öğrenebilirsiniz?

Eğer halihazırda sahip olduğunuz bir kredi kartınız var ve ön yüzünde yer alan 16 haneli kredi kartı numarası artık okunmaz hale geldiyse kredi kartınızı ATM cihazlarına sokarak kolay bir şekilde kredi kartı numaranızı öğrenebilirsiniz. Diğer bir yöntem olarak kullandığınız kredi kartının banka şubesine ya da çağrı merkezi müşteri temsilciliğini arayarak kredi kartı numarasını hızlı bir şekilde edinebilirsiniz. Ayrıca kredi kartınızın manyetik çipi artık işlev görmüyorsa bankanızla iletişime geçerek yeni bir kredi kartı temin edebilirsiniz. Dijital platformlarda online alışveriş gerçekleştirirken kredi kartınızın ön hanesinde yer alan 16 haneli numara, son kullanma tarihi ve arka yüzünde yer alan güvenlik kodu işinize oldukça yarayacaktır. Eğer 16 haneli kredi kartı numarası okunmaz hale geldiyse mutlaka yukarıda belirttiğimiz yöntemleri deneyerek öğrenmeye çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

SGK Evrak Takibi Nasıl Yapılır

SGK evrak takibi yani Sosyal Güvenlik Kurumu evrak takibi işlemlerinizi birçok farklı şekilde yapabilirsiniz. SGK dosya sorgulama işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinden veya E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Aynı zamanda müracaatta bulunan kişi SGK müdürlüğüne giderek sorgulama işlemini gerçekleştirebilir ve dosyasının durumunu öğrenebilir.

SGK Evrak Takibi Nasıl Yapılır

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda işlem görmekte olan belgelerinizi 3 şekilde sorgulatabilirsiniz.

 1. Sosyal Güvenlik Kurumu resmi web sitesi üzerinden,
 2. E Devlet üzerinden,
 3. Sosyal Güvenlik Kurumu ile yüz yüze iletişime geçerek.

SGK Evrak Takibi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nda işlem görmekte olan belgelerinizin durumunu sorgulamak için resmi web sitesini kullanabilirsiniz. SGK resmi web sitesinden sorgulatma yapmak için aşağıdaki adımları takip ederek sonuca ulaşabilir ve sorularınızı yanıtlayabilirsiniz.

 1. SGK resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra Evrak Arama> Evrak İzle adımları izlenir. Karşınıza Sosyal Güvenlik Kurumu Evrak Kayıt ve Takip Sistemi çıkacaktır. Site içerisinde bu sayfaya ulaşamadıysanız https://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ linkini kullanarak direkt olarak o sayfaya gidebilirsiniz.
 2. Karşınıza çıkan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve evrakın kayıt yılını seçerek arama yapabilirsiniz.
 3. Bu sayfada 10 yıllık arşivler saklanmaktadır. 10 yıla kadar evraklara ulaşmak mümkündür. SGK evrak takibi nasıl yapılır işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-devlet SGK Evrak Takibi

Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait belgelerinizi, E-devlet platformu aracılığıyla sorgulatmanız mümkün.  Aşağıdaki adımları takip ederek işlemlerinizi yapabilir ve SGK evrak takibi işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 • turkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet sitesi ana sayfasına giriş yapın.
 • E-devlet sistemine giriş yapabilmek için TC kimlik numaranız ve e devlet şifreniz gerekmektedir. Bilgilerinizi yazdıktan sonra devam edin.
 • Site içerisinde yer alan “e-hizmetler” sayfasına giriş yapın. Burada karşınıza çıkan seçenekler arasından “Sosyal Güvenlik Kurumu” nu bulun. Burada SGK evrak takibi yapabileceğiniz alan karşınıza çıkmaktadır.
 • Yıl seçimini yaparak, istediğiniz yıl aralığındaki evraklara ulaşabilir ve gerekli SGK evrak takibi işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Evrak Takibi ile Hangi Dosyalara Ulaşılır

SGK evrak takibi sırasında birçok dosyaya ve bilgiye ulaşmanız mümkündür. Sorgulama yapan kişinin, aylık kazancı ve güvencesi hakkında birçok detay yer almaktadır.

 • Sorgulatan kişinin aylık kazanç bilgisi ve toplam kazancı
 • Kişinin aylık prim ödeme bilgileri
 • Sorgulatan kişinin sigorta bilgileri
 • Kişinin işe giriş ve işten ayrılış bilgileri
 • İlgili kişiye ait ödenen prim gün sayısı toplamı
 • İlgili kişiye ait prim borcu

Yukarıda bahsedilen birçok bilgiye SGK evrak takibi işlemleriyle ulaşabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu, sigorta ödemeleri ve güvenceleriniz ile ilgili takibi de sağlamaktadır. Kişinin iş hayatı, sosyal güvencesi ve çalışma bilgileri burada takip edilir.  SGK dosya takibi sayesinde de ister SGK üzerinden, ister e devlet üzerinden kolayca sorgulama yapabilirsiniz.

Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır

Kara liste ismiyle anlatılmak istenen, finans sektöründe bankalardan aldığınız kredi ve işlemler sonucunda ödemelerinizi geciktirmeniz veya hiç yapamamanız gibi durumlarda kredi notunuzun geriye düşerek bilgilerinizin kara listede yer almasıdır. Yani bu kişi hakkında finansal problemler yaşandı anlamını taşımaktadır. Birçok farklı sebepten dolayı kara listede yer alabilirsiniz. Ödemeleriniz gecikmiş olabilir, davalık olabilirsiniz, işlemler konusunda şikayet davası açmış olabilirsiniz gibi problemleri sayabiliriz. Kredi ödemelerini geç ödeyen kişinin kredi notu düşmektedir. Bu kara liste oluşturmamaktadır. Ancak ödememeye devam ederek yasal sürecin başlatılması gerçekleşirse kişi, kara listeye düşmüş demektir.

Kara Liste Sorgulama Nasıl Yapılır

Kara liste sorgulama işlemlerini yapabilmeniz için birçok seçenek mevcut. Bu sorgulama işlemlerini yaparak kredi alıp almamaya ne kadar uygun olduğunuzu görebilirsiniz.

 • Findeks üzerinden kara liste sorgulama yapabilirsiniz. Findeks, ülkemizdeki tüm bankaların ortak olarak kullandığı, kişilerin sicil kaydını oluşturdukları ve değerlendirdikleri platformdur.
 • Daha önce işlemlerinizi yaptığınız banka ile iletişime geçerek öğrenmeniz mümkün.
 • E-devlet üzerinden kara liste sicil bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
 • Merkez bankası iletişim kanalları sayesinde kara liste sicil bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.

Kara Listeye Nasıl Girilir

2015 Mayıs’ta çıkan, Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği 18. maddesinde kredinin geç ödenmesi durumunda kredi veren kurumun yasal olarak nasıl bir yol izleyebileceği açıklanmış.

Madde 18: “…Tüketicinin taksitleri ödemede temerrüde düşmesi durumunda kredi veren, borcun tamamının ifasını talep etme hakkını saklı tutmuşsa, bu hak ancak kredi verenin bütün edimlerini ifa etmiş olması, tüketicinin de birbirini izleyen en az iki taksiti ödemede temerrüde düşmesi hâlinde kullanılabilir. Kredi verenin bu hakkı kullanabilmesi için tüketiciye en az otuz gün süre vererek muacceliyet uyarısında bulunması zorunludur…”

İlgili yönetmelikte yapılan tanımdan da anlaşılacağı üzere birbirini izleyen iki taksit ödenmemesi durumunda, süre verilerek yasal işlemler başlatılıyor. Tebliğ edilen 30 günlük sürede ödeme yapılmaması durumunda ise, yasal takip başlatma hakkı doğuyor. Yani, toplam 90 gün (3 taksit) ödeme yapılmaması durumda kara listeye alınmış olunuyor. Bu belirtilen yasal sürelere ek olarak kredi veren kurumlar süre verebilir. Ancak, kredi veren kurumların yasal süreleri uzatma konusunda çok fazla esneme yapmadıkları da bilinmektedir.

İş Bankası Pos Açmak Pos Desteği (Sanal Pos) Pos Cihazı Komisyonları

Sanal pos cihazlarını bankalar ile sözleşme yaparak temin etmeniz mümkün. Bu sayede e ticaret dünyasından kendinize bir yer edinebilir 7 gün 24 saat boyunca web sitenizde ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası pos açma işlemleri konusunda hizmet veren bankalardan bir tanesidir. İş Bankası pos açmak, İş Bankası pos desteği ve İş Bankası pos cihazı komisyonlarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Pos Açmak

İş Bankası aracılığıyla, e ticaret siteniz için pos desteğini sağlayabilir ve müşterilerinizin güvenli bir şekilde kredi kartı ile alışveriş yapmasına olanak sunabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerin artması ve günümüzde neredeyse herkesin kredi kartı ile alışveriş yapmaya yönelmesi sanal pos uygulamasını ortaya çıkarmıştır.

Eğer daha önce İş Bankası ile üye işyeri anlaşmanız bulunuyorsa, sadece şubenizi arayarak başvurunuzu iletmeniz ve elektronik sözleşmeyi imzalamanız yeterli olmaktadır. Ancak İş Bankası üye işyeri değilseniz, en yakın İş Bankası şubesine giderek üye işyeri başvurunuzu yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra başvuru sürecinde web sitenizin belirli şartları sağlaması gerekmektedir.

 • Online işyerinizin, aktif bir web sitesinin olması,
 • Web sitenizin SSL sözleşmeli güvenlik sağlayıcısı ile korunması gerekmektedir. Güvenlik sağlayıcı bulunmuyorsa İş Bankası ile iletişime geçerek gerekli düzenlemeleri yaptırabilirsiniz.
 • İş Bankası, web sitenizde ürünlerin ve kartların gerekli şekilde açıklanarak ifade edilmesi gibi prosedürler belirlemektedir. Web sitenizin aktif bir şekilde kullanımını sağlamak istiyorsanız bu prosedürler firmanız için olumlu katkı sağlayacaktır.

İş Bankası Sanal Pos Destek Hattı

İş Bankası destek hattının yanında sanal pos cihazları kullanan firmaların sorunlarına çözüm olabilmek adına İş Bankası Sanal Pos Destek Hattı aktif olarak desteğini sürdürmektedir. 0212 319 06 07 numaralı hattan İş Bankası sanal post destek hizmetine ulaşabilirsiniz. Sanal pos cihazı başvurunuz ve kurulu olan sanal pos cihazınızda yaşanan sorunlar ile ilgilenmesi için bu numarayı kullanabilirsiniz. Destek birimi, bu alanda yaşanabilecek tüm sorunlar karşısında en hızlı şekilde çözüme ulaştırmayı hedeflemektedir.

İş Bankası Pos Cihazı Komisyonları

İş Bankası, sanal pos cihazı ile alışveriş yapabilme imkanı sunarken kesinti yapacağı komisyon oranları hakkında sabit bir oran bulunmaz. Firmanızın iş hacmine, aylık firma geliri gibi konular görüşüldükten sonra İş Bankası ile yapacağınız sözleşmede bu komisyon oranı belirlenecektir. Ortalama olarak yüzde 1,5 ve yüzde 3,5 arasında komisyon oranı belirlendiği bilinmektedir.

Ayrıca İş Bankası sanal pos cihazınız için senelik olarak BSMV dahil olmak üzere 1.150 TL ücret alınmaktadır.