Aktif Bank Kredi Kartı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Aktif Bank kredi kartına başvuru yapmak ve bankanın sunduğu cazip fırsatlardan yararlanmanın en kolay yolu internet üzerindeki formu eksiksiz doldurmaktır. Dilerseniz, 10 adet şubeden herhangi birinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra, Aktif Bank’ın 7/24 kesintisiz hizmet veren çağrı merkezi olan 0850 724 30 50’yi arayıp da, anında kredi kartı onayı ile bir karta sahip olabilirsiniz.

Aktif Bank Kredi Kartları Nelerdir?

Alışverişinizi kolaylaştıran, alışveriş keyfinizi ikiye katlayan Aktif Bank’ın kredi kartları toplam 2 adettir. Bunlar;

 • Passo Kredi Kartı
 • Passolig Kredi Kartı

Passo Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Aktif Bank Passo Kredi Kartı, kart ücreti istemeyen, istediğiniz her MasterCard/Visa anlaşmalı iş yerinde, inanılmaz fırsatlardan yararlanıp alışveriş yapabileceğiniz bir kredi kartıdır. Passo Kredi Kartı sayesinde dur durak demeden, yurt içi/yurt dışı, Electron veya Maestro anlaşmalı ATM’lerden nakit avans çekebilirsiniz. Passo Kredi Kartı’nın sağladığı imkanlar sadece alışveriş veya nakit ihtiyacı ile kısıtlı değil. Passo Kredi Kartı’nı, Bolu, Gaziantep ve Kahramanmaraş şehirlerinde toplu taşımada da kullanabilirsiniz. Aktif Bank bu konuda çalışmalarını hızla sürdürüyor. İleriki tarihlerde diğer şehirlerimizde de Passo Kredi Kartı, toplu ulaşımda kullanılabilecek ve Passo Kredi Kartı’nın sahip olduğu özellikler de gün geçtikçe artacaktır.

Passo Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Passo Kredi Kartı’na başvuru, şu an hizmet veren tüm Aktif Bank şubelerinden yapılabilir. Size en yakın Aktif Bank şubesini sitedeki Bize Ulaşın/Şubelerimiz sekmesinden bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Affı Çıktı Mı? Kimleri Kapsıyor?

Passo Kredi Kartı Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?


Passo Kredi Kartı’nın şifresini almak için uygulayacağınız en basit yol Aktif Bank İletişim Merkezi 0 850 724 30 50’yi aramaktır. Bunun yanı sıra, Aktif Bank şubelerinden de Passo Kredi Kartı şifrenizi alabilirsiniz. Kredi kartı şifrenizi unuttuysanız ya da şifreniz başkaların eline geçtiyse, Aktif Bank İletişim Merkezi’ndeki uzman kadro size ivedilikle günün her saati yardımcı oluyor.

Passo Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Passo Kredi Kartı’nıza ödeme yapmak oldukça basittir. Ödeme yapma yöntemleri şunlardır;

 • PTT Şubeleri’nden ya da PTTMatik’lerden rahatça ödeme yapabilirsiniz. Size en yakın PTT Şubesi’ni veya PTTMatik’i En Yakın PTT uygulaması ile rahatça bulabilirsiniz.
 • Bunların dışında da, herhangi bir bankadaki hesabınızdan EFT yaparak da Passo Kredi Kartı borcu ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Passolig Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Aynı zamanda, Türkiye’deki istediğiniz stadyuma girme olanağı sağlayan Aktif Bank Passolig Kart, müşterilerinin alışverişini basitleştiriyor. Passolig Kredi Kartı’nı, MasterCard/Visa amblemi olan tüm satış yerlerinde kullanabilir, birbirinden eşsiz fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Olanak sağladığı alışveriş imkanlarının yanı sıra, tuttuğunuz takıma ya da 36 takımdan istediğinize, maddi destek de sağlamış oluyorsunuz.

Passolig E-Ekstre Nedir?

Aktif Bank’ın sağladığı bu muhteşem yararlı uygulama ile çevreye verilen zarar azalıyor. Passolig Elektronik Ekstre sayesinde ekstreniz e-posta yoluyla gönderiliyor. Esas itibari ile de çevre korunmuş, kağıt harcanmamış oluyor.

Passolig Taksitli Nakit Avans Nedir?

Nakite ihtiyacınız olduğunda inanılmaz uygun fırsatlarla, taksitli nakit avans işlemi ile ihtiyacınızı giderebilirsiniz. 12 aya varan taksitle, %2.25 gibi çok uygun bir faiz oranı ve komisyonsuz bir şekilde nakit avansınızı 7/24 çekebilirsiniz.  Minimum çekebileceğiniz Taksitli Nakit Avans tutarı 200 TL’dir. Çekeceğiniz avansın tutarı, kredi kartınızın nakit limiti kadardır.

İlginizi Çekebilir:  Bankkart Başak Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Passolig Peşin Harca Taksitli Öde Nedir?

Satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz iş yeri taksit yapmasa bile, Peşin Harca Taksitli Öde hizmeti sayesinde, 50tl ve üzeri peşin alışverişlerinizi  . Talimatlı Taksit işlemi ile 2 aydan başlayan 12 aya kadar varan taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Peşin Harca Taksitli Öde (Talimatlı Taksit) işlemini kullanmak için Passolig İnternet Şubesi’ne girebilir ya da Passolig İletişim Merkezi 0 850 724 33 44’ü arayabilirsiniz.

Passolig Kredili Destek Hesabı Nedir?

Paraya sıkıştığınızda, adeta imdadınıza yetişen Passolig Kredili Destek Hesabı sayesinde, hesabınızda yeterli tutar olmasa bile banka kartınızla ATM’den para çekebilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Kredili Destek Hesabı’ndan aldığınız borcu, daha sonra %2.15 gibi düşük bir faiz oranı ile geri ödeyebilirsiniz. Kredili bir destek hesabı açmak için Passolig İletişim Merkezi’yle irtibata geçebilirsiniz.

Passolig Temassız Kullanım Nedir?

Artık kartınızı görevliye verip, pos cihazından geçirmesini ardından şifreyi girerek boşa vakit kaybetmenize gerek yok. Passolig Temassız Kullanım sayesinde, Passolig anlaşmalı her iş yerinde, pratik bir şekilde 90 TL ve altı harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bir seferde temassız kullanım üst limiti 90 TL, yaptığınız tüm temassız kullanımların üst limiti ise 270 TL’dir. Tüm temassız kullanımların limiti olan 270 TL bittiğinde ise, tekrar Passolig Kredi Kartı’nı temassız kullanmak için normal bir şekilde şifre ile alışveriş yapmanız ya da ATM’de kartınızla işlem yapma durumundasınız.

Passolig Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

6 basit adımda Passolig Kredi Kartı’na başvurmak, için yapmanız gerekenler şunlardır;

 1. İnternet üzerindeki Passolig Kredi Kartı başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurun.
 2. Mobil cihazınıza gelen 6 haneli doğrulama kodunu girin.
 3. 3 adet kart türünden istediğinizi seçin.
 4. Kişisel bilgilerinizin istendiği formu doldurun.
 5. Ödeme yöntemlerinden herhangi biriyle ödemenizi tamamlayın.
 6. Passolig Kredi Kartı ile, avantajlardan faydalanmak için tek yapmanız gereken beklemek. Kartınız, kısa sürede kurye ile ev adresinize gönderilecektir. Yabanci ülke vatandaşları, kartlarını stadyumlardaki gişelerden teslim alabilir.
İlginizi Çekebilir:  TEB Kredi Kartı Başvuru Takibi

Passolig Kredi Kartı Şifresi Alma Yöntemleri Nelerdir?

Passolig Kredi Kartı’na yeni sahip olduysanız, kullanmaya başlamak için 4 harfli kart şifrenizi almanız gerekiyor. Bu bağlamda, Passolig Kredi Kartı şifresini almak için en çok tercih edilen ve en basit yol kısa mesaj ile almaktır. Bu noktada yapmanız gereken;

 • “Şifre” yazdıktan sonra boşluk bırakıp, kredi kartı numaranızın son 4 rakamını, ardından bir boşluk daha bırakıp, Passolig’inizin arka tarafında bulunan 3 haneli CVV numarasını, 6033’e kısa mesaj yollamak, Passolig Kredi Karti şifrenizi almak için yeterli olacaktır.

Bunun dışında Passolig Kredi Kartı şifresini almanın diğer yöntemi, Passolig İletişim Merkezi olan 0850 724 33 44’ü aramaktır. Sizin haberiniz dışında gerçekleşen şifre değiştirme, kartınızın kaybolması, çalınması gibi durumlarda da Passolig İletişim Merkezi’yle iletişime geçebileceğinizi, merkezin size 7/24 destek vereceğini de bilmenizi isteriz.

Passolig Kredi Kartı Borcu Ödeme Yolları Nelerdir?

Passolig Kredi Kartı borcu ödemesi yapmanın birbirinden basit yolu mevcuttur. İstediğiniz bir yöntemle, borcunuzu ödeyebilir, yeni alışverişler için kartınızda yer açabilirsiniz. Bahsi geçen borç ödeme yöntemleri şunlardır;

 • Herhangi bir banka hesabınızdan EFT ile kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bunun için, bankanızın EFT bölümüne girin. EFT formundaki banka adını “Aktif Bank”, ili “İstanbul”, şubeyi “997-Passolig Şubesi” seçip, hesap numarasına 16 haneden oluşan, Passolig Kredi Kartı numaranızı, alıcı yerine de “Ad-Soyad” ve tutarı da yazdıktan sonra EFT’yi tamamlayarak, kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.
 • Dilediğiniz bir PTT Şubesi’nden ya da PTTMatik’lerden de borcunuzu ödeyebilirsiniz.Size en yakın PTT Şubesi’ni veya PTTMatik’i saptamak için En Yakın PTT uygulamasını kullanabilirsiniz.
 • En yaygın ve en kullanışlı ödeme ağlarından olan NKolay’ın herhangi bir şubesinden de Passolig Kredi Kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Size en yakın NKolay Ödeme Noktası’nı sitedeki N Yakın N Kolay sekmesinden bulabilirsiniz.