Acil Para veya Kredi mi Lazım?

Acil para lazım kredi çekemiyorum ve acil para lazım bankalar kredi vermiyor diye kendinize dert ettiğiniz bu problemin çözümü için sizlere bu yazı içerisinde kesin sonuç yöntemlerinden söz edeceğiz. Daima paraya sıkıştım, acil para lazım, kredi lazım, kredi çekemiyorum para lazım dediğinizi buradan duyar gibiyim. Hatta öyle ki aramızda; bugün acil para bulup ödeme yapmam gerekiyor diyenler de vardır. Kredi çekebilmek için sizlere öncelikle yapılması, daha doğrusu zorunlu olan konulardan söz edeceğiz.


Para lazım ve bu para için bankaya muhtaç hissediyorsanız, bankalar dışında para bulma yöntemleri hakkındaki bilgiler? Kara listeye kredi veren bankalar ile kredi çekme durumları son dönemlerde artış göstermeye başladı. Ancak kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar yine de birtakım şartların yerine getirilmesini istemektedir. Tüm bunlar dışında yani bankalar dışında kredi veren yerler hakkında yine aşağıda açıklayıcı bilgileri bulabilirsiniz.

Banka Haricinde Nereden Acil Para Bulabilirim

Öncelikle bu önemli bilgilerden söz edelim. Sonrasında ise bankalardan yahut banka dışında başka yerlerden kredi ihtiyacınızın giderilmesi için yapılması gerekenlere değinelim. Bankalar dışında para veren kredi veren yerler günümüzde finansman olarak işlev gösterir. Faktöring şirketlerin sağladığı finansman kaynakları sayesinde binlerce kişi acil para ihtiyacını giderebilmekte. Bu kurumlarda senet karşılığında kredi alınabilmektedir. Tefeciler gibi değil, denetim altında işlev gösteren kurumlardır.

Kredi Çekemiyorum Nasıl Para Bulabilirim

Öncelikle paraya ihtiyacınız var ama bu ihtiyacınızı bankadan karşılayamıyorsanız, bunun nedenini öğrenmeniz gerekir. Nedenini bilenler için aşağıda gerekli bilgiler verilmiştir. Ancak bunun nedenini bilmeyenler için yine açıklayıcı bilgilere değinilmiştir.

İlginizi Çekebilir:  Bankalar İçin Faiz Oranı Neden Önemlidir?

İlk öncelikle bilinmesi gerekir ki bankaların tamamı kredi notuna göre hareket etmektedir. Ancak kimi bankanın düşük notlara verdiği kredileri kimi bankalar ise daha yüksek notlara bile vermemektedir. Kişilerin bankacılıktaki sicili oldukça önemli ve etkilidir. Bankalarda yapılan kredi başvurularında hatasız bir başvurunun yapıldığından emin olunuz. Adres ve kişisel bilgilerinizde oluşan hatalar bile kimi zaman kredinizin ret edilmesine sebebiyet verebilir. Kesin onaylı kredi başvurusu için site içerisindeki diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

Acil Kredi Lazım Ama Banka Para Vermiyor


Aslında konunun can alıcı yeri de burası. Öncelikle banka neden kredi vermiyor? Yahut banka kredisi neden çıkmaz? Bir de asıl önemlisi acil kredi lazım ama banka para vermiyor gibi sorulara da aşağıda değiniyoruz.

Banka kredileri kullandırıldığında sicili iyi olanlara bu hak başta tanınmaktadır. Ardından ise sicile göre bir değerlendirilme yapılır. Sicili kötü olan yahut kara listede bulunan müşterilere ise kredi çıkmaz. Kredinin çıkmamasının nedeni de ortada oluşan güvensizliktir. Bankalar parasını garanti altına almadığı sürece para vermeyi kabul etmez.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kimi insanlar kara listeye düştüm artık hiçbir banka bana kredi vermez diye düşünüp dururlar. Aslında bu algı oldukça basit ama bir o kadar da yanlıştır. Kara listede olanlara kredi veren bankalar olgusu zorunlu olmadığı sürece yayınlanmayan kampanya çeşididir. Mantıklı düşünüldüğü zaman zaten konunun kara liste ile ilgisinin pek bulunmadığı gün yüzüne çıkacaktır. Diyelim ki bundan 1 yıl önce kara listeye borcunuzdan dolayı girdiniz. Yine bu 1 yıl içerisinde güzel işler yaparak aylık 5.000 BİN TL ve üzeri maaş alır hale geldiniz. Bankaya kredi başvurusunda bulunurken vereceğiniz aylık gelir belgeniz kara listeyi önemsiz hale getirebilecektir. İlgili konular için aşağıdaki linkleri kullanabilir yahut site içerisinde arama yaparak sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Evlenenlere Faizsiz Kredi Başvurusu ve Şartları

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Destekli Krediler ve Şartları adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB ihtiyaç kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.