Acil Nakit Kredi Veren Bankalar ve Başvuru Şartları

Hesapta olmayan herhangi bir ihtiyacınız için acilen paraya mı ihtiyacınız var? Nakit ihtiyacı olanlara müjdeli haber. Bankaların anında kredi hizmetlerini kullanarak, ihtiyaç duyduğunuz parayı birkaç dakika içinde hesabınızda bulabilirsiniz. Bunun için acil nakit kredi veren bankalar konusunda bilgi sahibi olmanız yeterli. Acil nakit ihtiyacınız nedeniyle sizi dolandırmaya çalışan borç para veren hayırseverler, en azından kendilerine hayırsever diyenler olabilir. Ya da borç para veriyorum ya da banka kredi vermiyorsa bize gelin ilanlarını görebilirsiniz. Senetle para veren bu gibi yerler sizin acil ihtiyacınızı kullanarak sizi dolandırmaya çalışabilir. Bu nedenle acil nakit kredi ihtiyaçlarınız için ya bankalara ya da BDDK tarafından yetkilendirilen ve kredi veren diğer finans kuruluşlarına başvurun.

Acil Nakit Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


Birçok banka acil ihtiyaçlarınız için belli bir limite kadar anında kredi hizmeti sunabiliyor. Aşağıda, acil nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yapabileceğiniz bazı bankaları, kredi şart ve özelliklerini bulabilirsiniz.

TEB’den Nasıl Acil Kredi Çekerim?

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), şubeye gitmenize gerek kalmadan hem başvuru hem de kredi kullanımını yapabileceğiniz CEPTETEB İhtiyaç Kredisi vermektedir. Üstelik, şubeden hizmet alınmadığı için kredi faiz oranları da daha düşük tutulmaktadır.

1000 TL’den 40 bin TL’ye kadar olan acil nakit ihtiyacınızı, mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da internet sitesi üzerinden yapacağınız başvuru ile karşılayabilirsiniz. Banka müşterisi olmayanlar, başvuruyu internet sitesi üzerinden yapabilir. Vade süresi 3-60 ay arasında olan kredinin ödemeleri aylık eşit taksitlerde yapılır. En düşük faiz oranı yüzde 1,69 iken en yüksek oran ise yüzde 1,89 olarak belirlenmiştir. Kayıtsız şartsız kredi başvurusunu 18-65 yaş aralığında herkes yapabilir.

İlginizi Çekebilir:  İpotekli Kredi Veren Bankalar, Faiz Oranları ve Şartları

Akbank’tan Nasıl Acil Kredi Çekerim?

Akbank Direkt Kredi ile herhangi bir Akbank şubesine gitmeden kredi başvurusu yapabilir, başvurunuz onaylandığında anında hesabınıza geçmesini sağlayabilirsiniz. Günün her saati başvuru yapabileceğiniz Akbank Direkt’in anında kredi limiti 40 bin TL’dir. Başvuruları, internet sitesi, mobil bankacılık ya da telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. 60 aya kadar vadeli direkt kredinin en düşük faiz oranı yüzde 2,05 iken en yüksek faiz oranı ise yüzde 2,41’dir.


Başvuru yapmadan önce, size özel kredi fırsatından yararlandığınızda kullanabileceğiniz kredi tutarını öğrenebilirsiniz. Bunun için akıllı telefonunuza Akbank Direkt Mobil’i yüklemeniz, sisteme giriş yaptıktan sonra da telefonunuzu sallamanız yeterli olacaktır.

Denizbank’tan Nasıl Acil Kredi Çekerim?

Denizbank da acil ihtiyaç kredisi hizmeti veren bankalar arasındadır. Denizbank Cebimde Kredi ile 55 bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarınızı 60 ay vadeli ve yüzde 2,74 faiz oranlı kredi imkanı ile karşılayabilirsiniz. Denizbank’ın anında hızlı kredi hizmetinden yararlanabilmek için KREDİM yazarak ardından T.C. Kimlik Numaranızı 3280’e göndermelisiniz. Dakikalar içinde başvuru sonucunu öğrenir, kredi limitiniz ve vadesi size SMS ile iletilir.

Kredinizi isterseniz her gün saat 9.00-21.00 saatleri arası internet bankacılığı üzerinden isterseniz nüfus cüzdanınızla şubelere giderek hesabınıza transfer ederek kullanabilirsiniz.

Vakıfbank’tan Nasıl Acil Kredi Çekerim?

Vakıfbank mobil bankacılık müşterileri bankanın sunduğu acil kredi hizmetinden yararlanabilir. Müşteriler tatil olmaksızın her gün saat 2:50-3:30 saatleri hariç kredi kullanabilir. Yüzde 2,09 faiz oranıyla kullanılan kredinin vadesi 3-60 aydır. Vakıfbank maaş müşterileri için kredi üst limit 30 bin TL iken, maaşını Vakıfbank’tan almayanlar için maksimum tutar 9 bin TL’dir.

İş Bankası’ndan Nasıl Acil Kredi Çekerim?

İş Bankası müşterileri acil nakde ihtiyaç duyduklarında İşCep, internet şubesi ya da ATM üzerinden hızlı ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilir. Başvurunun onaylanması halinde, şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi tutarı İş Bankası hesabınıza aktarılır. Başvurunuzu haftanın herhangi bir günü ve herhangi bir saatinde yapabilirsiniz. İş Bankası acil kredi üst limiti 40 bin TL’dir ve 60 aya varan vadelerle kullanılabilir.

İlginizi Çekebilir:  Tüketici Kredisi Faiz Oranları (TÜM BANKALAR) (En Uygun Faiz)

Faiz oranları kredi miktarı, vade sayısı ve müşterinin kredi notuna göre değişiklik gösterebilir.

Yapı Kredi Bankası’ndan Nasıl Acil Kredi Çekerim?

Yapı Kredi Bankası müşterileri internet şubesi ve mobil uygulama üzerinden 60 aya varan vadelerle anında kredi başvurusu yapabilir. Başvurunuzun onaylanmasının ardından hafta sonu da olsa kredi tutarı anında hesabınıza geçer. Kredi başvurusu alt limiti 1.000TL üst limiti ise 30 bin TL’dir. En uygun faiz oranı yüzde 2,14 maksimum ise yüzde 2,38’dir.

Aşağıdaki tabloda, acil nakit kredi ihtiyaçlarınız için başvurabileceğiniz 6 bankanın olanakları karşılaştırılmıştır.

  Vade Faiz Oranları Limit
TEB 3-60 ay 1,69-1,89 1000-40.000
Akbank max 60 ay 2,05- 2,41 max. 40.000
Denizbank max. 60 ay 2,74 max. 55.000
Vakıfbank 3-60 ay 2,09 max 30.000
İş Bankası max 60 ay değişir Max 40.000
Yapı Kredi max 60 ay 2,14-2,34 1000-30.000