KOSGEB 50 Bin TL Hibe, düşük faizli esnaf kredisi, 500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi, kredi başvuru şartları gerekli evraklar.

50 Bin TL Hibe Kredi


17 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen AKP grup toplantısında mikrofonu alan Başbakan Binali YILDIRIM, esnaflarımızı sevindirecek bir kararı açıkladı. Tüm esnafa 500 Bin TL kadar varan oldukça düşük faizli kredi imkanının müjdesinde bulundu. Bunun yanı sıra Başbakan Binali YILDIRIM, daha önceden üst limiti 150.000 TL kredi olan HALK Bankası, TESKOMB ve Kefalet Kooperatifleri üzerinden verilen kredi limitlerinde biraz daha yüksek olmasına da karar verildi. 200 Bin TL düşük faizli kredi veren bankalar, daha doğrusu anlaşmalı bankalar üzerinden alınabilecek. Halk bankası üzerinden de hibe yahut düşük faizli kredi almak isteyenler için bir fırsat. 50 bin tl hibe 100 bin tl faizsiz kredi için başvuru detayları aşağıda verilecektir. Ayrıca Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla verilen işletme kredisi kredi limitleri 200 Bin TL olarak belirlenmiştir.

500 Bin TL esnaf kredisi

AKP grup toplantısında birçok fikrin ortaya atıldığı sırada konuşma yapan Binali Yıldırım birçok kredi paketlerinin aktif olması için imza attıklarına değindi. Özellikle günümüz şartlarında esnafın çok zarara uğraması sebebiyle 500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi müjdesinde bulundu. Doların bir anlık artışıyla birçok işyerinin kapatılması da yaşanan üzücü olaylar arasındaydı. Ardından ise ülke içerisinde meydana gelen hadiseler ve yaşanan ülke dışı krizler yine esnafımızın işlerinin iyice bozulmalarına sebebiyet verdi. Tüm bunlara da değinen Başbakan, 500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi başvuru tarihleri için son günleri de açıkladı.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcundan Nasıl Kurtulurum

Yeni iş yeri açan esnafa 500 Bin TL düşük faizli kredi

AKP grup toplantısında konuşma yapan Başbakan Binali YILDIRIM, esnaflarımız için oldukça önemli iki haberin bilgisinde bulundu. Esnafımız için iki ayrı kredi müjdesinde bulunan Başbakan, Bunlardan ilkinin işyeri satın almayı düşünen esnaflar, diğeri ise işletme giderlerinin karşılanabilmesi için kredi fırsatı. Bundan böyle, işyeri satın alacak esnaflar için kredi imkanı sağlanacak. Ayrıca işletmelerin giderleri için kredi imkanı tahsis edilecektir. Esnafların yüzünü güldürebileceği düşünülen 500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi için gerekli başvuru şartları sayfanın en altında verilmiştir.

100 Bin TL Faizsiz 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi

Bundan önceki dönemlerde, yani bundan 15 yıl önce kredi kullanmakta olan esnaf sayısı  60 bin civarı olduğu belirtilmekte. Şanslı mı desek şanssız mı desek bilemiyorum lakin, bugün baktığımızda 500 Bin civarında esnafımız kredi kullanıyor. Tabi önceleri faiz oranları daha yüksek olduğu için pek kişi bu konuya yanaşmaya çekiniyordu. Tüm bunları bir kenara atmamız gerektiğine bir kez daha vurguda bulunan Binali Yıldırım, 500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi ve bu düzenlemenin  beraberinde  50 bin tl hibe 100 bin tl faizsiz kredi ile artık esnafın da biraz daha rahat edebileceğine değindi. Halk bankası ve TESKOMB ile yapılan anlaşma gereğince kredi kullanacak olan işletme kredilerin limitleri 200 Bin TL olacak. Yeni bir iş yeri kurmak için kredi arayan esnaflara ise 500 Bin TL düşük faizli kredi verilecektir.

Kredi başvuru şartları ve gerekli evraklar

50 bin tl hibe 100 bin tl faizsiz kredi başvuru şartları nedir? Kimler kredi için başvuramaz. 500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi başvuru şartları ve daha fazlası aşağıda açıklanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Telefon Kredisi Veren Bankalar

5 yıllık vade ile verilen işletme ihtiyaç kredisi yeni düzenleme ile değişim gösterebilir. Tabi aynı da kalabileceği düşünülen durumlar arasındadır. Fakat, işyeri satın almak için esnafa verilen kredi vadeleri düzenlenecektir. 120 ay vade olacağı öngörülmektedir. İş yeri satın almak için kredi faiz oranları TESKOMB resmi adresinde verilmediği için buradan paylaşamadık. Şartlar ise aşağıdadır.

Halk bankası tarafından istenilen şartlar değişmeden aynı işlemlerden geçecektir.

  1. Başvuruda bulunan esnafın vergi borcunun bulunmaması,
  2. Esnafın KKB (kredi notu) puanı yüksek olmalı,
  3. Kredi başvuru miktarı için kefil,
  4. Yapılacak miktara göre gelir gider defterinin yüksek bulunması,
  5. Kredi Kefalet Kooperatifi tarafından belirtili sınır içerisinde iş yapmak

500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi kampanyasında başvurular için istenilen şartlar yukarıda verilmiştir. Konu ile alakalı görüşleriniz için lütfen aşağıdaki yorum alanlarını kullanınız.
UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanacak olan bir sonraki, Akbank 20 bin TL 48 ay vadeli gelir belgesiz kredi adlı makalemizi hemen şimdi incelemek ve kredi detayları için lütfen tıklayınız.
Bu makalenin yararlı olduğunu düşünüyorsanız lütfen oylamada tam puan veriniz. UygunKrediler.ORG

Özet
KOSGEB 50 Bin TL Hibe 100 Bin TL Faizsiz Kredi
Makale Adı
KOSGEB 50 Bin TL Hibe 100 Bin TL Faizsiz Kredi
Açıklama
KOSGEB 50 Bin TL Hibe, düşük faizli esnaf kredisi, 500 Bin TL esnaf kredisi 200 Bin TL düşük faizli ihtiyaç kredisi, kredi başvuru şartları gerekli evraklar.
Yazar
Yayımlayan
Uygun Krediler
Yazar Logo