3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Kredi kullandıktan sonra hesabınızda bulunan nakiti yatırım amaçlı olarak kullanmayı düşünüyorsanız yapmanız gereken ertelemeli kredi kullanmaktır. Bankalar tarafından yatırımcıların işini kolaylaştırmak için düşünülmüş olan 3 ay ertelemeli kredi biçilmiş kaftandır. Günümüzde kredi kullanmak istediğinizde bankalar size takip eden ay içinde bir ödeme günü seçtirirler. Eğer kredi notunuz çok iyi ise bir ihtimal ödeme tarihinizi bir ay erteleyerek size ödeme günü  seçtirirler. Ancak bu durum çok nadir olarak gerçekleşir. Çektiğiniz krediyi yatırım amaçlı olarak kullanacak ve yatırıma dönüştürecekseniz sizi maddi açıdan zorlamaması için 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan kredi kullanmalısınız. Peki hangi bankalar 3 ay ertelemeli kredi kullandırıyor ve şartları neler?

3 Ay Ertelemeli Kredi Şartları Neler?


1) 3 ay ertelemeli kredi kullanmak için bankaların aradığı ilk şart diğer kredi şartlarından biri olan kredi notunuzun negatif alanda olmaması yani bir başka deyişle kredi notunuzun düşük olmamasıdır.

2) 3 ay ertelemeli kredi veren bankaların sizden istediği bir diğer şart ise çektiğiniz krediyi yatırıma dönüştüreceğinizi gösteren belgelerdir. Bu belgeler bir iş yeri açacağınızı gösterir belge de olabilir, ortaklık kuracağınızı gösterir belge de olabilir.

3) 3 ay ertelemeli kredi kullanmak isteyenlerden kredi kullanacağı bankanın isteyeceği evraklar arasında gelir belgeniz bulunmak zorunda. Bankalar gelir belgesi olmayan veya gelirini beyan etmeyen kişilere ertelemeli kredi kullandırmıyor.

İlginizi Çekebilir:  Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Listesi

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

3 ay ertelemeli kredi veren bankalar listesi aşağıdadır.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi


Ertelemeli kredi kullandıran bankaların başında İNG Bank geliyor. ING Bank, 3 ay ertelemeli kredi imkanını ihtiyaç kredisinde 36 ay vade ve 2.27 faiz oranından ve 40.000 TL üst limitten veriyor. Eğer kullanacağınız kredi miktarı çok yüksek ise ING Bank bu konuda da size yardımcı oluyor ve vade süresini 120 aya, kredi miktarını ise 75.000 TL ye kadar çıkarıyor.

Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Halk Bankası 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer alıyor. İlk taksitinizi 3 ay sonra istediğiniz ödeme gününde yapacağınız kredi için şartlar ise şu şekilde: 120 ay vadeye kadar kullanacağınız 2.15 faiz oranına sahip. Limit olarak Halk Bankası size yardımcı oluyor ve üst limit olarak 100.000 TL kredi kullanmanıza imkan veriyor.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

T.A.O Vakıfbank, 2019  yılının Ocak ayından itibaren 3 ay ertelemeli kredi kullanımın onay vermiştir. Kobi kredi olarak kullandırılan 3 ay ertelemeli kredi için isteyen müşterilere 4 ay erteleme de verilmektedir. Kredi vadesi olarak üst sınır 36 ay olarak belirlenirken kredi limiti ise 60.000 TL ile sınırlı tutulmuştur.

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Gecikmeli veya ertelemeli kredi veren bankalardan birisi de Ziraat Bankası‘dır. 2.45 faiz oranı ile sunulan 3 ay ertelemeli kredi için üst limit olarak 50.000 Tl belirlenmiş ve vade olarak da 48 ay vade imkanı sunulmuştur.

İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

İş Bankası kobilerin maddi sıkıntılarını çözmelerini sağlamak ve yeni yatırım yapabilmelerinin önünü açmak için 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar kervanına katılmıştır. Kobi kredi olarak da adlandırılan ertelemeli kredi de kredi üst limit 75.000 TL olarak belirlenmiş, kredi faizi ise 2.38 olarak sunulmuştur. Vade olarak müşterilerine 72 aya kadar vade imkanı sunan İş Bankası kobilere kolaylık sağlıyor.

İlginizi Çekebilir:  Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Listesi

QNB Finansbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Finansbank Katarlılar tarafından satın alındıktan sonra ertelemeli kredi veren bankalar kervanına katılmıştır.  Yatırım yapacak kobilere 3 ve 4 ay ertelemeli kredi imkanı sunan Finans Bank, kredi üst limitini 75.000 Olarak belirlemiş ve 2.56 faiz oranı ile kullanıma sunmuştur. Kredi vadesi olarak da 60 ay vade imkanı sunan banka müşterilerine avantajlı kobi kredileri de sunmaktadır.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi kullanmak istiyorsanız kredi faizi ve vade süresi ile sizlere avantaj sağlayan Akbank 100.000 TL üst limitli ve 120 at vadeli kredi imkanı sağlıyor. Kredi faiz oranı olarak da 2.46 oranı sizlere sunan Akbank kredi dosya masrafı da almıyor. Vade süresi ve kredi limiti bakımından oldukça avantajlı olan Akbank 2 yıldan fazla süredir bu krediyi müşterilerine sunuyor.