Genç, yaşlı demeden her insanın hayalidir, kendisine ait bir evi olsun. Ancak günümüz şartlarında özellikle de büyük illerde ev almak neredeyse imkânsız bir hale gelmiştir. Yıllarca biriktirdiğiniz para ne yazık ki almak istediğiniz evin kapısına bile yetmeyebilir. Bu durumda kişilere sunulan ve geçtiğimiz yıl hayata geçirilen 240 ay vadeli konut kredisi sizin için önemli bir finansal seçenek olabilir. Peki, 240 ay vadeli konut kredisi nasıl alınır? İşte bizler de merak ettiğiniz bu sorunun cevabını sizler için araştırdık.

240 ay vadeli konut kredisi demek, 20 yıl boyunca her ay bankaya düzenli bir ödeme yapmak demektir. Ancak 240 ay vadeli konut kredisi, var olan kredi türleri arasında yeni bir kredi türü olduğu için pek çok vatandaşımız bu konuda net bilgilere sahip değil. Sizler de 240 ay vadeli konut kredisini merak ediyorsanız ve bu kredinin nasıl alınacağını öğrenmek istiyorsanız, yazımızın devamında sorunuza cevap bulabileceksiniz.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Nedir?


Ülkemizde 2016 yılından bu yana yaşanan gelişmelerden dolayı Emlak Konut ve devletimiz el ele vererek, konut satışlarında bir canlanma etkisi yaratmaya çalışmışlardır. Yapılan çalışmalar sonucunda tam olarak netleşen bu konu, %0,70 oranda faiz ile ev satışları konusu ortaya çıkmıştır. Yapılan çalışmalar ile birlikte geçtiğimiz yıllarda 120 ay yani 10 yıl vade ile ev sahibi olunurken, yeni düzenleme ile birlikte 240 ay, yani 20 yıl vade ile ev sahibi olunması artık mümkün bir hale gelmiştir.

Yakın zamanda hayata geçirilince bu proje ile artık maddi gücü çok yeterli olmayan ancak ev sahibi hayali olan yüz binlerce kişi uzun vadeli olarak ev sahibi olabileceklerdir. 240 ay vadeli konut kredisini alabilmek için sizler de bir bankaya giderek bu konu hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Bankaların birçoğu 240 ay vadeli konut kredisi konusunda devlet ile anlaşmalı olarak çalışmaktadırlar. Düşük faiz oranlı bu konut kredisi fırsatından bankaların şubelerine giderek ya da internet üzerinden faiz oranlarını da dikkate alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli şartları taşımanız ile birlikte ev sahibi olmak için önemli bir eşiği aşmış olacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Başata İstanbul olmak üzere ülkemizin birçok ilinde bankalar ile anlaşmalı olarak sunulan bu projeden yararlanmak için öncelikle kendinize fiziksel ve finansal olarak uygun bir ev bulmalı ve sonrasında da 240 ay vadeli konut kredisi başvurusu yapmalısınız.