YENİ EVLENENLERE KREDİ

Yazın gelmesi ile birlikte düğün sezonu açıldı ve insanlarda tatlı telaşlar başladı. Bu tatlı telaşların önündeki en büyük engel ise maddiyat. Evlenecek çiftler hayatları için atacak oldukları bu en önemli adımda sorun yaşamak istemiyorlar ve o günlerinin en özel ve en güzel şekilde olması için çeşitli araştırmalar yapma gerekliliği duyuyorlar. Ne yazık ki ülkemizde hayatın pahalı olmasının yanı sıra en düşük bütçeli bir düğün salonunun bile el yakıcı olması canlarını sıkmaktadır.


Hepinizin bileceği üzere çeşitli basın ve medya organlarında devletin yeni evlenecek çiftlere destekte bulunacağı açıklanmış ve son aylarda bunun somut adımları evlenecek çiftler için atılmaya başlanmıştı. Yeni evlenecek çiftler 2019 yılının başından beri devlet tarafından evlenme kredisi adı altında yardım alabiliyorlar. Devlet destekli bu projede yeni evleneceklere ve ev kuracak çiftlere iki paket halinde kredi desteği sunuldu. Evlenirken ayrı kredi, ev alma durumunda ise ayrı kredi ile çiftleri destekleme çalışmalarının devam edeceği açıklandı. Bu yazımızda sizlere anlaşmalı birçok bankadan yüzde 1 faiz oranından ve 48 aya kadar vadeli evlilik kredisi nasıl alabilirsiniz detaylarını anlatacağız.

YENİ EVLENENLERE KREDİ DESTEĞİ VEREN BANKALAR HANGİLERİ?

Yüzde 1 faiz ile yeni evlenecek olanlara ve ev alacak olan çiftlere 48 aya kadar vade yapan bankaları sizler için sıraladık. Bizim verdiğimiz bilgiler bankaların resmi internet şubelerinden alınmış bilgilerdir. Sizlerde daha detaylı bilgi edinebilmek ve kredi detaylarını incelemek için dilerseniz banka resmi internet şubesine gidebilirsiniz.

DENİZBANK ÇEYİZ HESABI

Denizbank Çeyiz Hesabı adı altında sunulan bu kredi ile evlilik ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz amaçlanmıştır. Faiz oranları yukarıda belirttiğimiz gibi ve 48 aya kadar vade yapma olanağınızın olduğu Denizbank‘ta 55.000 TL’ye kadar evlilik kredinizi anında alabilmektesiniz. Denizbank yeni evlenen çiftlere ”Aile bireyleri bir yere kadar, gerisi için Denizbank” sloganı ile hizmet verdiği krediyi miktar yükseldikçe yüzde 1 olan faizi yüzde 1.40’a kadar yükseltip sabit tutmaktadır. Ayrıca internet üzerinden yapacağınız 10 işlem için de sizden havale ücreti almıyor.

TÜRKİYE İŞ BANKASI EVLİLİK KREDİSİ

“Yuva kuran gençlerin finansmanı İş Bankası” sloganı ile yola çıkan banka her şekilde yeni evlenen çiftlerin yanında olduğunu resmi sosyal medya hesaplarından sürekli olarak bilgi geçmektedir. İş Bankası yeni evlenecek çiftlere 36 aya kadar vade yaparak işlem masraflarını da almamaktadır. İş Bankası evlilik kredisi alabilmek için yapmanız gereken tek şey Nakit yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve ne kadar kredi istediğinizle birlikte 4402’ye göndermeniz gerekmektedir. İstediğiniz kredi miktarını yazdıktan sonra boşluk bırakarak net gelirinizi yazmayı unutmayınız.

AKBANK ÇEYİZ HESABI


Akbank Çeyiz Hesabı ile birlikte yeni evlenecek çiftler için gerekli olan her şeyi düşünmüş durumda. Yüzde 25 devlet katkısı ile desteklenen Akbank Çeyiz Hesabı ile düğün masraflarını Akbank finansmanı ile karşılayabilirsiniz. Ayrıca Çeyiz Hesabı ile geleceğinizi garanti altına almanız mümkün. Tüm yapacağınız birikimlerin toplanacağı çeyiz hesabı ilerleyen zamanlarda size çok büyük katkı sağlayabilir. 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olan Akbank yeni evlenenlere kredi sayesinde çok düşük faiz oranı ve 48 aya kadar vade ile kredi çekme imkanınız bulunmaktadır.

QNB FİNANSBANK YENİ EVLENENLERE KREDİ

Evlilik hazırlığı süresince ihtiyacınız olan tüm kredi ihtiyacını QNB Finansbank üzerinden düşük faiz oranları ve masrafsız işlemler ile karşılayabilirsiniz. En avantajlı faiz ve ödeme yöntemlerinin yer aldığı QNB Finansbank 48 aya kadar vade ve 3 ay ertelemeli ödeme fırsatını yeni evlenecek çiftlere sunmuş durumda. Başvurular doğrudan şubelerden yapıldığı için İnternet şubesi veya mobil bankacılık işlemleri geçerli değildir.

FİBABANKA EVLİLİK KREDİSİ

Yeni evlenecek çiftler için bir müjde de Fibabanka‘dan. Evlilik kredisini aldığınızda yüzde 1 faiz oranı ile 36 aya kadar vade yapabilmektesiniz. Ayrıca aldığınız krediyi 3 ay sonra ödemeye başlama gibi bir avantaj da Fibabanka tarafından sunulmuştur.

YENİ EVLENENLERE KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

  • Maaş durumunuzu gösteren gelir belgesi veya herhangi bir şirket ortaklığı belgesi
  • Esnaf müşterilerin vergi levhası veya fotokopisi
  • Emekliler için maaş belgesi
  • Kredi için başvuran kişinin kira geliri gibi bir durumu varsa bu geliri ispat eden herhangi bir belge

18 yaş sınırını söylemeye gerek var mı bilmiyoruz fakat tüm bankaların resmi İnternet sitelerinde yer alan bilgide kredi için başvuran kişilerin 18 yaşından kesinlikle büyük olması gerektiğine geniş yer verilmiş durumda.