1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 puan, ortalama: 5,00 uzerinden 5)
Loading...

KOSGEB Teşvik Kredileri Şartları

1

KOSGEB Teşvik Kredileri

KOSGEB teşvik kredileri, KOSGEB teşvik kredileri şartları nelerdir ve kosgeb  teşvik kredileri başvuru şartları hakkında detaylı bilgileri sayfa içerisindeki ilgili başlıklarda artık düzenli ve detaylı olarak bulabilirsiniz.

KOSGEB teşvik kredilerini merak ediyor ve bu sorununuzu gideremediyseniz, sizler için hazırlanan başlıklardan gerekli olan bilgileri bulabilirsiniz. KOSGEB teşvik kredisi kimlere verilir?


KOSGEB teşvik kredileri ve bağlantılı başlıkları güncel olarak sayfamızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca CTRL + D tuşlarına basarak sayfayı sık kullanılanlar listesine ekleyerek tüm paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz.

KOSGEB Teşvik Kredileri Nelerdir

KOSGEB teşvik kredileri, devlet destekli olarak hazırlanan hibe ve düşük faizli kredi türleridir. Işletme sahibi olan ve işletmesini kurmak isteyen, ayrıca gerekli koşulları sağlayan tüm girişimciler bu kredilerden faydalanabilecek. Işletmesini büyütmek yahut işletme sahibi olmak isteyen girişimci ve adaylarına devlet tarafından destek verilmektedir. KOSGEB teşvik kredileri 3 farklı kategorisi ile karşımıza çıkmakta.

KOSGEB Hibe Kredileri

KOSGEB hibe krediler, KOSGEB teşvik kredileri arasında verilen bu kredi türünde bir üst limit belirlenmekte ve bu mantıkla hibe verilmektedir. Işletme sahipleri işletmelerini kurma aşamasında yaptığı giderleri faturalandırarak bu giderler için hibe kredi alabilmektedir. Burada yapılan iş, işletme sahibine ilk aşamasında yardımcı olabilmektir. KOSGEB her yıl yahut belirlenen etkinliklerde vermiş olduğu krediler için bir üst limit belirlemektedir. Yıllara göre ve duruma göre değişim gösteren oranlar yine KOSGEB tarafından belirlenmektedir. Kişilerin bu destek kredilerinden yararlanabilmeleri için KOSGEB girişimcilik programı ve girişimci sertifikasını tamamlamış olmalıdır.

KOSGEB Teşvik Destek Kredisi

KOSGEB destek kredisi yine KOSGEB teşvik kredileri arasında verilen bir kredi türüdür. Bu kredi türünde yine bir üst limit belirlenmekte ve kredi verilmektedir. Teşvik destek kredisi üst limiti şuan için 100,000 TL olarak belirlenmiştir. Sonraki dönem ve yıllarda bu oranlar değişime uğrayabilir. Teşvik kredileri hibe kredilerinden ayrı olarak, verilen kredi geri ödemelidir. Girişimcilere verilen kredi sonradan vadeli olarak alınmaktadır. Ödemeler ise 2 yıl sonra yapılmaya başlar.

Diğer KOSGEB Destek Kredileri


KOSGEB tarafından verilen önemli destekler yukarıdaki başlıklar altında verilmiştir. KOSGEB  tarafından verilen birçok farklı kredi türü bulunmaktadır. Birçok farklı sektör ve dallara, açıkçası Türkiye’nin 81 iline destek veren projeleri bulunmaktadır. İşletme sahiplerine, iş kurmak isteyenlere kredi yine KOSGEB tarafından verilen krediler ile mevcuttur. Esnaf, çiftçi, sanayi, inşaat, sağlık ve diğer birçok sektör içerisinde kredi desteği, KOSGEB tarafından verilmektedir.

KOSGEB Kredi Başvurusu Teşvikli

KOSGEB kredi başvurusu için istenilen şartları eksiksiz bir şekilde tamamlamayanlar bu kredilerden yararlanamayacaklarını unutmamalıdırlar. KOSGEB sıfır faizsiz krediler, hibe krediler, ihtiyaç kredisi, çiftçilik kredisi ve diğer tüm kredilerinde gerekli evraklar ve şartlar tamamlanıp KOSGEB kredi başvurusu yapılmalıdır.

Sıfır Faiz KOSGEB Kredi

KOSGEB kredileri ayrıcalıklarıyla vatandaşlarımıza, esnafımıza ve KOBİ’lere dağıtılmaya, Sıfır Faiz KOSGEB kredi paketiyle devam etmektedir. Site içerisinde ilgili konular altından bu ve benzer kredi kampanyalarını güncel olarak takip edebilirsiniz. KOSGEB başvuru şartları yukarıda açıklanmış olup bu krediler için ayrıntıları da diğer başlıklardan da temin edebilirsiniz. Ayrıca KOSGEB başvuru tarihleri için yine sayfa içerisinde arama yapabilir ve detayları görebilirsiniz.

UygunKrediler.ORG ekibince hazırlanan bir önceki, KOSGEB Destekli Bayilik ve Franchise Alanları adlı yazımızı incelemek ve ilgili konuya anında kredi başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız. Bununla birlikte, KOSGEB ihtiyaç kredisi isimli makalemiz hakkında detaylı bilgi almak ve yazıyı incelemek için lütfen tıklayınız.


Share.

About Author

Ben Mehmet Doğan. Üniversite mezunu, web yazılımcı ve bilgi paylaşma konusuna aşık biriyim. Aradıklarımı net olarak bulamadığım için web sitesi açarak gerçek, doğru ve güncel bilgileri insanlarla paylaşmaya başladım. Şuan UygunKrediler.ORG aracılığıyla Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hitap ediyorum. "Bütün ilerlemeler, insan fikrinin bir eseridir. Fikri harekete getirmek birinci işimiz olmalı. Bir kere millet benliğine hakim olsun ve düşünebilsin, yeter! Başlangıçta hatalı düşünse de, az zaman sonra bu hatayı düzeltebilir. Fikir bir kere faaliyete başladı mı, her şey yavaş yavaş düzene girer ve düzelir." -Mustafa Kemal ATATÜRK-

1 Yorum

  1. Leyla doğru on

    Gidip birebir görüşeceğim kuruluş ile aklımda çokça soru var. Hibesi var girişimcisi var teşviği var sormam gerek bunları

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.